Учасники Клубу якості вивчають регламенти, стандарти та процедуру оцінки відповідності

Учасники Клубу якості  вивчають регламенти, стандарти та процедуру оцінки відповідності

Про сучасний стан і тенденції розвитку стандартизації та оцінки відповідності, а також – практичні аспекти реалізації системи технічного регулювання в Україні йшла мова під час зустрічі учасників Клубу якості при Запорізькій торгово-промисловій палаті.

У форматах офлайн і онлайн консультувала Галина Перепелиця, консультантка з питань технічного регулювання.

Галина Перепелиця зазначає: «Україна наразі дуже швидко адаптує своє внутрішнє законодавство у відповідності з нормами ЄС. Відтак компаніям складно орієнтуватися у цій інформації, як тим, що працюють на внутрішньому ринку, так і на зовнішніх.

Важливо розібратися, що відбувається у сфері стандартів і регламентів на національному ринку, як працювати в Україні та на зовнішніх ринках. Де відшукати інформацію, як правильно проаналізувати законодавство, за якими процедурами відбувається сертифікація відповідності – дізнаємося під час практикуму».

У числі постійних учасників Клубу якості –  фахівці ПрАТ «Запоріжполімертара». Керівник системи якості та безпеки компанії, інженер Людмила Забашта розповідає, що підприємство спеціалізується на пакувальній продукції. Засідання Клубу якості відвідують постійно, щоб підвищувати кваліфікацію, бути в курсі всіх напрямів у галузі якості і безпеки, а потім – застосовувати нові знання в роботі підприємстві.

Начальник технічного відділу ПрАТ «Дніпроспецсталь» Борис Левін відзначає: «Дніпроспецсталь» – підприємство, сертифіковане міжнародними аудитами. Система менеджменту не стоїть на місці, треба знати всі новинки. Ми отримуємо інформацію, яка необхідна для подальшої роботи. Також участь у роботі Клубу якості важлива і тим, що відбувається постійний обмін думками».

Протягом навчального дня учасники зустрічі розглянули такі теми:

  • Система технічного регулювання в Україні. Гармонізація системи з законодавством ЄС Наслідки для виробників/ експортерів /імпортерів продукції. Контроль та нагляд за ринком/
  • Нормативна база. Технічні регламенти. Обов’язковість використання для доведення відповідності.
  • Процедура доведення відповідності продукції вимогам безпеки. Модулі оцінки відповідності. Залучення органів з оцінки відповідності.
  • Використання стандартів для доведення відповідності. Гармонізовані, національні та стандарти інших держав. Технічні умови.
  • Документація, що доводить відповідність товару вимогам безпеки та надається споживачу.
  • Особливості доведення відповідності для окремих секторів/ груп товарів – за питаннями учасників засідання.

Стежте за анонсами наступних заходів Клубу якості на сайті: www.cci.zp.ua