У Запорізькій ТПП представили перші підсумки діяльності промислових кластерів

У Запорізькій ТПП представили перші підсумки діяльності промислових кластерів

Сьогодні, 25 листопада у Запорізькій торгово-промисловій палаті проходить фінальна конференція проєкту #ClusteRISE, під час якої, зокрема, презентують перші підсумки діяльності запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування».  

«Запорізька торгово-промислова палата – активний учасник і ініціатор створення промислового кластеру в регіоні. Для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва організація активно залучає досвід закордонних партнерів кластерної діяльності та можливості міжнародних програм», – зазначив під час відкриття заходу віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій КУЦ.

У конференції бере участь начальник управління розвитку підприємництва, регуляторної політики та торгівлі Департаменту економічного розвитку Запорізької ОДА Максим КУЧЕРЕНКО:

«Кластери є потужними інструментами розвитку малого та середнього підприємництва. Завжди підтримуємо такі ініціативи, адже кластерна діяльність, як і кооперація надають багато перваг для бізнесу».

Генеральний директор Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) Олександр ЮРЧАК переконаний: «Кластери – головні рушії промислового і економічного розвитку».

Проєкт ClusteRISE АППАУ виконувала за підтримки GIZ-Ukraine. Одним із ключових результатів проєкту є заснування і розвиток кластерів ІАМ в регіонах країни.

Головне завдання підсумкової конференції – поширення кращого досвіду в кластерному розвитку.

Зокрема, Запорізький кластер ІАМ вже має дві міжнародні угоди про співпрацю:

з Литовським автомобільним кластером та чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній INDUSTRY CLUSTER 4.0. А це – перший крок до налагодження експорту, адже виходити на закордонні ринки значно легше разом, ніж поодинці.

«Наразі до запорізького кластеру входять 20 малих і середніх компаній. Це провідні гравці Запорізького регіону в секторах промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування», – розповідає виконавчий директор кластеру «ІАМ» Андрій КАРПЕНКО.

Кластер – це про розвиток і про довіру, – переконаний директор компанії Green System Олександр САФРОНКІН. Загалом до запорізького кластеру «ІАМ» входить 20 компаній, що працюють над створення спільного продукту, виходу на експортні ринки і відкриті до співпраці.

Крім Запоріжжя, під час конференції представлять результати розвитку кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ) у Харкові. Також у заході беруть участь представники Морського кластеру України, Вінницького кластеру приладобудування, Центральноукраїнського кластеру ІАМ.