У Запоріжжі, у ВЦ «Козак-Палац» відбувся «InCo Forum-2021»

У Запоріжжі, у ВЦ «Козак-Палац» відбувся «InCo Forum-2021»

V Міжнародний форум інтеграції та кооперації «InCo Forum-2021» відбувся у Запоріжжі, у виставковому центрі “Козак-Палац” 16 грудня, також тривала онлайн-трансляція заходу. Організатори – Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька торгово-промислова палата – запросили до діалогу представників бізнесу, науки, освіти, громад, міжнародних експертів і дипломатичних установ.

На «InCo Forum 2021»  представлена потужна команда спікерів системи Торгово-промислових палат: президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, представник ТПП України в Австрії Райнер Штальтнер, віцепрезидент Регіональної палати торгівлі м. Брно (Чехія) Томаш КУБАЛА, президент Запорізької ТПП Володимир Шамілов.

Вже на початку заходу відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю між Запорізькою ТПП і Регіональною палатою м. Брно.

Цьогорічний форум присвячено соціально-економічному розвитку Запорізької області  та сучасним викликам. Разом – формуємо візію розвитку регіону на найближче майбутнє.

Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов презентував новий проєкт PRO_Business – інформаційну онлайн-платформу бізнес-спільноти Запорізького регіону, яка має стати майданчиком для міжнародної презентації, розширення зовнішньоекономічної діяльності і коопераційних можливостей.

Протягом форумного дня дискутували у рамках трьох панельних дискусій

  1. Розбудова Запорізької області: ретроспектива 30 років незалежності та візія майбутнього.
  2. Міжнародна технічна допомога для розвитку громад.
  3. Індустріальні парки та кластери як дієвий механізм активізації інвестиційного розвитку.

У числі спікерів – представники державних установ і відомств, міжнародних проєктів, системи торгово-промислових палат, керівники і власники бізнесу, об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, участь у форумі взяли експерти міжнародних програм USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», ПРООН в Україні, USAID «Економічна підтримка Східної України», GIZ «Міцні регіони», USAID DOBRE Program.

 Досвідом реалізації інвестиційних проєктів ділилися топ-менеджери компаній            «DTEK ЕНЕРГО», ТОВ СП НІБУЛОН, ТОВ «Юрокейп Юкрейн 1», ПрАТ«Запоріжкран», представники місцевого самоврядування Мелітополя, Василівки, Гуляйполя, Широківської громади.

Кейс запорізького кластеру «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування»

На форумі представили досвід запорізького кластеру «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування». Об’єднує провідних гравців Запорізького регіону в секторах промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування. Протягом 2021 року учасники кластеру активно брали участь у міжнародних програмах. Зокрема, нещодавно підписано дві угоди про співпрацю з литовськими та чеськими партнерами. Серед стратегічних цілей кластеру – запуск сучасного індустріального парку, що особливо актуально після прийняття Закону України “Про індустріальні парки”, створення спільного продукту та вихід на експорт.

Власними напрацюваннями кластерної діяльності ділилися експерти з Литви, Туреччини, Чехії, інших країн.

Довідково

У різні роки саме «INCO FORUM» ставав майданчиком для презентації, запуску інвестиційних проєктів у Запорізькій області таких відомих компаній, як ТОВ “Юрокейп Юкрейн 1”, ПАТ «ДТЕК», ТОВ СП “Нібулон”. На Форумі інтеграції та кооперації вперше були презентовані проєкти об’єднаних територіальних громад: соціальні ініціативи, інфраструктурні, аграрні, туристичні, альтернативної енергетики. Це дало поштовх до співпраці з бізнесом, міжнародними експертами, сприяло залученню партнерів та інвесторів до їх реалізації.

Протягом чотирьох років участь у заході взяли представники більш ніж 50 країн. До обговорення долучалися Надзвичайні та Повноважні Посли Болгарії, Грузії, Казахстану, ОАЕ, Узбекистану, Хорватії, Чорногорії та багатьох інших країн, представництва ЄС в Україні.

Сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/events/430094302010101

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗАПИС ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЇ ЗАХОДУ :

Українською мовою:

Англійською мовою: