У Лугано домовилися про підтримку України на майже 2 млрд доларів

У Лугано, Швейцарія, українська делегація провела десятки різних переговорів, аби залучити якнайбільше підтримки для України прямо зараз. Результатом стали домовленості у підтримці нашої держави на майже 2 млрд доларів. – Повідомляється на сайті “Євроінтеграційний портал”.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду 7 липня.

«Зі Світовим банком ми домовилися про підтримку на 1,2 млрд доларів. Це фінансова допомога бюджету, підтримка для українського агросектору та кошти для підготовки до опалювального сезону. З Європейським банком реконструкції та розвитку сформовані домовленості про підтримку на 300 млн євро так само для стабільного проходження зими», — зазначив Прем’єр-міністр.

Крім того, Європейський інвестиційний банк, за словами очільника Уряду, виділить 120 млн євро на проєкти цифрової трансформації. А Уряди Швейцарії, Швеції, Великої Британії нададуть кошти для фінансування потреб бюджету, підтримки аграріїв, діджиталізації, ремонту енергетичної інфраструктури, а також для відновлення українського малого та середнього бізнесу.

За його словами, кошти спрямують таким чином:

600 млн доларів на фінансову підтримку.
Понад 500 млн доларів для розвитку нашого аграрного сектору. Зберігання, покращення логістики, ліквідність для підприємств.
Більш ніж 500 млн доларів для підготовки до опалювального сезону.
Майже 250 млн доларів для розвитку проєктів цифрової трансформації нашої країни.
Також Денис Шмигаль повідомив, що Україна уклала угоду зі Швейцарією про швейцарські інвестиції в державні та приватні «зелені» проекти: «Спільно з нашими партнерами ми готуємо десятки різних проектів, які посилять нашу безпеку, покращать логістику, сприятимуть відновленню роботи бізнесу та економіки».