Триває робота над Національним планом відновлення України

Представники Запорізької торгово-промислової палати взяли участь у обговоренні Національного плану відновлення України, який було ініційовано Національною радою з відновлення України від наслідків війни.

Відповідний план був представлений 4-5 липня під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано.

21 липня 2022 року відбулась відкрита дискусія за участі Торгово-промислової палати України, регіональних ТПП, бізнес-спільноти щодо конкретних аспектів Національного плану відновлення України у частині пріоритетів відновлення економіки, агросектору та інфраструктури.

Секретар Національної ради з відновлення України від наслідків війни Данило Гетьманцев наголосив, що оприлюднений урядом план відновлення є проєктом, який потребує доопрацювання та деталізації. Зараз уряд консолідує зусилля громадськості, бізнес-асоціацій та міжнародної спільноти для завершення Плану та його реалізації.
Данило Гетьманцев розповів про роботу на проєктом плану відновлення та закладені принципи реконструкції економіки і окреслив моменти, які потребують доопрацювання й консультацій із бізнесом та експертами.

Проєктом Національного плану відновлення України передбачено, що перший етап відновлення почнеться вже цього року і включатиме реалізацію реформ, перерваних війною. «Ми вважаємо, що зараз слушний час для того, щоб почати ініціативи з відновлення якомога швидше, щоб створити стійкість для функціонування економіки в умовах постійних загроз безпеці і забезпечити основу для перемоги у війні», – сказав Гетьманцев.

У 2023-2025 роках планується масштабна модернізація України, а завданням наступного періоду стане синхронізація з ЄС.

Планом передбачено трансформацію пріоритетних секторів економіки: оборонної та переробної промисловості, металургії, агросфери, розвиток IT-галузі.

Уряд та бізнес-спільнота солідарні у тому, що відбудова України має розпочатись якнайшвидше. За словами президента ТПП України Геннадія Чижикова, бізнес за результатами реалізації плану відбудови очікує формування нової економічної реальності і підтримує напрямок на створення зеленої цифрової економіки з максимально сприятливими умовами для бізнесу.

«Ми вдячні за залучення ТПП України до розробки проекту Плану відновлення України та заохочення бізнесу до продовження роботи над проектом. Для бізнесу надзвичайно важливо, щоб умови для підприємництва та інвестицій були кращі, ніж до 24 лютого. Кращі, ніж у сусідніх країнах, куди перетікають наші кадри та потужності. Умови мають бути конкурентними порівняно з європейськими. Нова Україна має сподобатись інвесторам», – сказав Геннадій Чижиков.

Понад сотня учасників заходу висловили свої зауваження щодо аспектів запропонованої аграрної політики, напрямків відновлення інфраструктури та економічних пріоритетів. У дискусії взяли участь члени та куратори робочих груп Національної ради.

Серед ключових дискусійних питань – спеціальні економічні зони, збереження податкового резидентства громадян України, які тимчасово виїхали за кордон; списання кредитів/відсотків по запозиченнях бізнесу, який постраждав під час війни; зниження адміністративного навантаження по контрольованих іноземних компаній; врегулювання питань між торговельними мережами і товаровиробниками; модернізація логістики та воєнна економіка.

Представники Національної ради з питань відновлення України відповіли на питання бізнесу та експертів й запропонували продовжити роботу за секторальними напрямками під час наступних зустрічей.

Секретар Національної ради відновлення Данило Гетьманцев подякував учасникам за відверту розмову і конструктивну співпрацю й запросив бізнес-спільноту до продовження обговорення дискусійних аспектів проекту Плану відновлення вже найближчим часом.