ТПП України взяла участь у роботі Німецько-Українського економічного форуму у Берліні

ТПП України взяла участь у роботі Німецько-Українського економічного форуму у Берліні

5-й Німецько-Український економічний форум відбувся в Берліні 24 жовтня 2022 року.

Форум відкрили Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, президент Асоціації торгово-промислових палат Німеччини (DIHK) Петер Адріан та Ганс-Ульріх Енгель, віце-голова Німецької Східної Бізнес Асоціації (OA).

Провідним лейтмотивом бізнес-заходу стала підготовка до відбудови України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про перспективи участі європейського бізнесу в реалізації Плану відновлення України.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав інвестувати у повоєнне відновлення України, як «майбутнього члена ЄС».
 

«Сьогодні солідарність транслюється на рівні урядів й бізнесу. На найвищому рівні бізнес отримав месседж про сприйняття України як частини ЄС. Співпраця з Україною отримала важливий імпульс підтримки з боку німецької влади. Було чітко продемонстровано єдність ділової та політичної спільнот Німеччини у підтримці України», – сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України, який представив на форумі систему палат.


За його словами, українську та німецьку бізнес-спільноти зближує розуміння, що незалежність від Росії – запорука виживання Європи. «Особливо енергонезалежність», – наголосив Г. Чижиков під час панельної дискусії на тему «Логістика та інфраструктура: вода, залізниця, дороги».

Серед інших обговорень форуму були:

  •  «Сталий розвиток у відбудові – нові матеріали та енергоефективність для реконструкції України».
  •  «Німецько-українське енергетичне партнерство – поглиблення та розширення відновлюваних джерел енергії».
  •  «Сільське господарство та продовольство – перезапуск української аграрної економіки».
  •  «Кібербезпека та цифрові рішення».


Енергетика, передусім зелена, агропромисловість, логістика, цифровізація, військове співробітництво названі головними точками росту для українсько-німецької взаємодії.
 

 «Приємно, що німецький бізнес налаштований на довгострокову співпрацю. Як сказав Роберт Габек, федеральний міністр економіки Німеччини: Україна стає «преміум-партнером». Впевнений, результати спільної співпраці тільки будуть набирати обертів», – сказав Г. Чижиков.


Президент ТПП України наголосив, що форум став унікальною можливістю залучення системи палат до масштабного двостороннього заходу, дав нагоду безпосередньо зустрітися з колегами з німецької палати, з німецьким бізнесом, обговорити конкретні питання співпраці і почути партнерів.