Система карнетів АТА в Україні: 15 років сприяння бізнесу!

Система карнетів АТА в Україні: 15 років сприяння бізнесу!

Підсумовуємо 15 років функціонування системи карнетів #АТА в Україні.

Система ТПП України, регіональних торгово-промислових палат забезпечує функціонування системи карнетів АТА у повному обсязі.

Україна приєдналася до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення у червні 2004 року, а з березня 2008 року стала повноправним членом міжнародної системи ATA й запровадила на своїй митній території обіг карнетів ATA.

Карнет ATA / ATA Carnet – уніфікований міжнародний митний документ для оформлення тимчасового вивезення/ввезення виставкових вантажів, товарних зразків, професійного устаткування та деяких інших категорій товарів. Карнет АТА використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці Конвенції про тимчасове ввезення від 26.06.1990 (м. Стамбул).

Система карнетів АТА, впроваджена в нашій країні Торгово-промисловою палатою України у 2008 році, набула ознак бренду у сфері надання експортних послуг.

🇺🇦Вже більше року Україна продовжує своє героїчне протистояння російській агресії. Вже більше року підприємці і бізнес України працюють в умовах війни.

У цей складний і відповідальний для країни час ТПП України спрямовує свої зусилля на підтримку вітчизняного бізнесу, зокрема, надаючи можливість отримувати карнети АТА, документи, що спрощують митне оформлення товарів на кордонах, у будь-який час і в найкоротший термін.

В умовах війни цей інструмент може використовуватися українськими підприємствами – суб’єктами ЗЕД для збереження майна компанії від руйнування, заволодіння агресором тощо.

Карнет ATA – уніфікований міжнародний митний документ, який відповідно до положень Стамбульської Конвенції:

використовується для тимчасового ввезення товарів до країн-учасниць міжнародної системи карнетів ATA (далі – країн-учасниць);

дозволяє умовне повне звільнене від мита, митних зборів і податків;

приймається митними органами країн-учасниць замість своїх національних митних документів;

є міжнародною чинною гарантією сплати країні-учасниці ввізного мита і податків згідно її національного законодавства у разі порушення режиму тимчасового ввезення.

Контакти Запорізької ТПП:

Управління сертифікації та декларування

Начальник – Губа Олександр Миколайович

69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний,4

061-233-32-66, 050 457-07-03     

guba@cci.zp.ua

Сайт ТПП України для реєстрації та подачі заявок на отримання карнету АТА

https://ata.ucci.org.ua