Ставки увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2023 році до імпорту товарів походженням з ЄС

На сайті Міністерства економіки розміщено довідкову інформацію щодо ставок увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2023 році до імпорту товарів походженням з ЄС в рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Повний перелік доступний для завантаження за посиланням. Це дає можливість українському бізнесу планувати свою діяльність на 2023 рік.

Також, рівні ставок увізного мита ЄС можна перевірити в режимі он-лайн на ресурсі Європейської Комісії Access2Markets за посиланням.

Принагідно інформуємо, що 4 червня 2022 року набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 про тимчасову лібералізацію торгівлі, яка доповнює торгові поступки, що застосовуються до української продукції відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку. Регламент буде діяти до 5 червня 2023 року. Зазначений Регламент передбачає:

  • Тимчасове призупинення дії всіх тарифів відповідно до Додатку І-А Розділу IV Угоди про асоціацію, а саме:
    • скасування мит для промислової продукції, що підлягали поступовому скасуванню впродовж семи років, тобто до кінця 2022 року;
    • призупинення застосування системи вхідних цін для фруктів та овочів;
    • призупинення усіх квот для сільськогосподарської продукції.
  • Тимчасове призупинення антидемпінгових мит на імпорт товарів походженням з України, що є чинними станом на дату набрання чинності цим Регламентом.
  • Тимчасове призупинення застосування глобальних захисних заходів щодо імпорту походженням з України.