США встановили річний безмитний режим для української сталі

Міністр торгівлі Сполучених Штатів Америки Джина Раймондо оголосила про припинення дії мит на українську сталь терміном на один рік. Йдеться про 25% мита на металургійну продукцію, що було запроваджене США у 2018 році. Безмитний режим для української сталі у США діятиме впродовж 12 місяців, – повідомляється на сайті Міністерства економіки України

Україна посідає 13 місце у світі серед найбільших виробників сталі. Металургійна галузь є однією з найважливіших у структурі промисловості нашої держави. Щоб стабілізувати її роботу в умовах військової агресії росії, важливо забезпечити можливості для експорту сталі та виробів з неї. Скасування США мит дозволить створити додаткові експортні можливості для України, а значить забезпечити українські підприємства замовленнями, українців – робочими місцями. 

“Скасування цих мит буде поворотним моментом у торгових відносинах між Україною і США. Це важливий сигнал для українських виробників про готовність американського уряду підтримати економічну стабільність нашої країни, включивши українську металургійну продукцію у свої виробничі процеси”, – зазначила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

У 2021 році експорт української металургійної продукції до США значно зріс. Торік Україна поставила 428,9 тис тонн (порівняно з 359 тис тонн 2020 року). Також зріс експорт виробів з чорних металів – з 44,7 тис тонн у 2020 до 119,8 тис тонн у 2021  році.