Річний звіт Запорізької торгово-промислової палати-2023

Річний звіт Запорізької торгово-промислової палати-2023

Майже два роки ми працюємо в умовах повномасштабної військової агресії рф, оперативно реагуючи на потреби бізнесу, нові складні виклики. Наші пріоритети – надання якісної і своєчасної консалтингової, експертної підтримки.

Зокрема, фіксуємо та оцінюємо пошкоджене майно, обладнання, виконуємо розрахунки упущеної вигоди, проводимо попередню ідентифікацію товарів військового призначення у галузі державного експортного контролю. Продовжуємо надавати послуги з засвідчення форс-мажорних обставин, оформлення висновків про істотну зміну обставин (hardship), сертифікації походження товарів, митного декларування, товарознавчої, цінової експертизи, експортно-імпортного консалтингу. 90% наших послуг сьогодні можна замовити за допомогою онлайн-сервісів.

Завдяки участі Запорізької ТПП у  міжнародних донорських проєктах, значна частина цих робіт для компаній – членів Запорізької ТПП є безкоштовною.

Протягом шести місяців – за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» –  фіксація та оцінка збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, проведена для 40 компаній, понад 150 – отримали консультаційну допомогу.

Реалізовано три етапи навчальних заходів на теми податків, логістики, митних процедур, маркетингу, у яких взяли участь більше 2000 учасників. Представники запорізьких компаній також відвідали зі стаді-турами Дніпро, Суми, Чернігів.

Окремий напрям роботи – допомога у виході на зовнішні ринки. Консультуємо на всіх етапах експорту, допомагаємо презентувати продукцію на міжнародних онлайн-майданчиках. Поширюємо інформацію про учасників нашої ініціативи – Онлайн-платформи запорізького бізнесу PRO_Business, на якій представлені профілі понад 600 компаній.

Продовжуємо підтримувати кластерні ініціативи. Зокрема, за участі Запорізької ТПП реалізовано проєкт Кластеру ІАМ, спрямований на зміцнення позицій на зовнішніх ринках учасників спільноти.

Більше інформації щодо основних напрямів нашої діяльності, програм і заходів представлено у річному звіті Запорізької торгово-промислової палати: https://www.cci.zp.ua/report2023/