Рада ЄС продовжила тимчасову лібералізацію торгівлі з Україною

Рада Європейського Союзу ухвалила постанову, яка продовжує на один рік, до червня 2024 року, заходи стосовно повної лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування всіх мит, квот і торговельних захисних обмежень щодо українського експорту.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС. 

Ухвалена постанова стосується наступного:

  • усі несплачені митні збори відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Це стосується двох категорій товарів: фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та перероблених сільськогосподарських продуктів, на які поширюються тарифні квоти;
  • справляння антидемпінгового мита на імпорт українського походження до дати набрання чинності цієї постанови;
  • застосування єдиних правил імпорту (захисних заходів) щодо імпорту українського походження. 

Заходи з лібералізації торгівлі реалізуються відповідно до зобов’язань статті 2 Угоди про асоціацію (ПВЗВТ), у якій це закріплюється як суттєвий елемент Угоди, що сприяє повазі до принципів суверенітету та територіальної цілісності, непорушності кордонів та незалежності. 

Тепер, коли постанову ухвалено, її буде підписано представниками Ради ЄС та Європейського Парламенту та опубліковано в Офіційному журналі до набуття чинності 6 червня.