Публічна дискусія «Торговельна політика України як країни-кандидата в члени ЄС: відносини з рештою світу». Відеозапис

Експерти Запорізької торгово-промислової палати, представники компаній – членів ЗТПП долучились до публічної дискусії на тему торговельної політики України як кандидата в члени ЄС. Захід організовано Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

У червні 2022 року Україна була офіційно названа країною-кандидатом у члени Європейського Союзу. Членство в ЄС матиме довгострокові наслідки для торговельної політики України, бо Україна матиме прийняти на себе зобов’язання ЄС у сфері зовнішньої торгівлі, зокрема у відносинах з третіми країнами. Україна стане учасником двосторонніх торговельних угод ЄС та отримає доступ до ринків країн-партнерів ЄС у рамках цих угод, але муситиме відмовитись від своїх ЗВТ.

Мета заходу – поширити результати порівняльного аналізу структури торговельних преференцій ЄС та України щодо третіх країн та оцінки потенційних можливостей та наслідків змін для торгівлі України та її торговельної політики у період підготовки до членства в ЄС.

Наводимо деякі матеріали дослідження, озвучені під час дисксії. Автор – Вероніка Мовчан, Інститут економічних досліджень і політичних консультацій.

Висновки

Запис дискусії можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=LDftz4k48zg