Приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство

Україна ініціювала процедуру приєднання до Всеохоплюючої та прогресивної Угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) та направила запит з метою започаткування переговорного процесу про приєднання до цієї Угоди. – Повідомляється на сайті Менекономіки України.

Розпорядженням Президента України утворено делегацію України для участі у переговорах про приєднання України до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство та уповноважено Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки України Ю. Свириденко на підписання запиту про приєднання України до Угоди.

Відповідний запит було направлено Міністру торгівлі та зростання експорту, біобезпеки, земельної інформації та сільських громад та Міністру сільського господарства Нової Зеландії Д. О’Коннору, як країни-депозитарію Всеохоплюючої та прогресивної Угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP).

Всеохоплююча та прогресивна Угода про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) відіграє роль однієї з найважливіших зон вільної торгівлі у світі, і приєднання до неї України стало б вигіднім та посприяло б подальшому розширенню її торгівлі в Азійському регіоні, а також її економічному процвітанню та зміщенню центру світової економіки на схід.

Участь України в CPTPP посилить нашу співпрацю з країнами-партнерами, в тому числі з тими, які також подали запит на приєднання до неї, а також надішле потужний сигнал про важливість, яку надає вільній торгівлі ця динамічна група країн.