Прийнято Постанову, що регулює виробництво безпілотних літальних апаратів

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, що суттєво змінює правила гри в сфері виробництва безпілотних літальних апаратів, створює сприятливі умови для залучення вітчизняних інвесторів в галузь та сприятиме її розвитку. – Повідомляє Мінекономіки України.

«Ухвалено комплексне рішення, мета якого – забезпечити потреби Збройних сил України в БПЛА вітчизняного виробництва та дати поштовх до потужного розвитку галузі. Зміни  прибирають бюрократичні бар’єри та створюють стимули для виробників. Ухвалене рішення сприятиме залученню внутрішніх інвестицій у галузь, масштабуванню виробництва, створить додаткові робочі місця та забезпечить збільшення надходжень до бюджету. А в перспективі – після нашої перемоги – збільшенню експортного потенціалу України в цій сфері» – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Над розробкою рішення спільно працювали міністерства економіки, стратегічної промисловості, цифрової трансформації, оборони, інші дотичні міністерства та відомства. До  опрацювання змін в галузі були залучені виробники, представники громадських організацій тощо.

Ухвалені Урядом зміни  прибирають бюрократичні бар’єри та створюють стимули для розвитку виробництва БПЛА. Так, зокрема, спрощуються процедури укладання контрактів, приймання товару, допуск до експлуатації й постачання продукції на фронт.

Також рішення передбачає збільшення прибутку виробників до 25% від собівартості. Такий підхід дозволить вітчизняним виробникам отримувати та реінвестувати в виробництво більше коштів, зробить галузь більш привабливою для інвесторів, працювати над розширенням номенклатури товарів та виробничих потужностей.

Як зазначають в Мінекономіки, рішення має експериментальний характер. Однак в разі отримання очікуваних результатів подібні підходи можуть бути розглянуті для застосування до всього оборонного комплексу.

Нагадаємо, раніше Уряд спростив ввезення в Україну товарів військового та подвійного використання. Зокрема, мова йде про те, що БПЛА та комплектуючі до них  можуть імпортуватися фізичними та юридичними особами без дозволу Державної служби експортного контролю.