Проєкти з підвищення конкурентної спроможності вітчизняних виробників сої на ринках ЄС

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з представниками асоціації «Дунайська Соя», щоб обговорити підвищення іміджу та конкурентної спроможності українських виробників сої на ринках Європейського Союзу. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Асоціація спільно з Мінагрополітики планують активності, спрямовані, зокрема на розбудову ланцюгів постачання вітчизняної агропродовольчої продукції до ЄС у 2023 році.

Також асоціація «Дунайська Соя» має намір підтримати вітчизняних виробників сої в рамках проєкту «Протеїнового партнерства». Це ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не-ГМ сої, виробленої сталим способом, у Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.

Крім того, Асоціація розглядає можливість підтримки малих фермерів, які вирощують сою в Україні. Мовиться про компенсацію частини закупівлі сертифікованого насіння не-ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції.

«Україна належить до 10-ки країн, в яких найбільше виробляють сої, і до 6-ти провідних країн-експортерів цієї культури. У зв’язку з війною обсяги її вирощування в Україні можуть ще збільшитися, адже сою вигідно сіяти нашим аграріям: вона невибаглива, дає добрий врожай, а високий попит сприяє відновленню цін на неї», – зазначив Тарас Висоцький.