Проєкт SkillBoost: професійна розмова про кваліфікаційні стандарти і процедуру оцінювання

Проєкт SkillBoost: професійна розмова про кваліфікаційні стандарти і процедуру оцінювання

Запорізька торгово-промислова палата спільно з партнерами працює над підготовкою до акредитації нових спеціальностей у Кваліфікаційному центрі Запорізької торгово-промислової палати. Процедура потребує ретельної методичної, документальної підготовки, щоб у підсумки створити умови для швидкого та офіційного підтвердження кваліфікацій за результатами іспитів.

Першими випускниками Кваліфікаційного центру ЗТПП, які підтвердять свою кваліфікацію за виробничими професіями,  стануть учасники проєкту SkillBoost – програми прискореної перекваліфікації персоналу для підприємств Запорізького регіону. Ініціатива реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

28 листопада відбувся тренінг, присвячений розробці комплексних оцінювальних матеріалів для професійних кваліфікацій.

Модерував захід освітній куратор проєкту Валерій Сапронов.

Керівник відділу акредитації кваліфікаційних центрів секретаріату Національного агентства кваліфікацій Наталія Прокопенко під час виступу детально зупинилась на процедурі підготовки контрольно-оцінювальних матеріалів.

Нещодавно до національної мережі кваліфікаційних центрів доєднався Національний університет «Запорізька політехніка». Досвідом актуалізації та підготовки якісних кваліфікаційних тестів, практичних завдань, проходження акредитації поділились проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку Національного університету «Запорізька політехніка» Руслан Куликовський, завідувач кафедри Олексій Капустян, доцент Михайло Кулік.

Тренінг, що відбувся 28 листопада, став завершальним у серії заходів, спрямованих на адаптацію програм прискореної підготовки, розробку процедур оцінювання, вирішення інших важливих питань.

Заступник директора Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Андрій Ліуш розповідає:

«Ми дізнались дуже корисну інформацію щодо методики, порядку створення кваліфікаційного центру, його акредитації, підбору та підготовки документів. У межах проєкту SkillBoost будемо розробляти контрольно-оцінювальні матеріали, необхідні для проведення процедур оцінювання, надавати технічну навчальну базу».

Серед учасників – майстер виробничого навчання Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник» Наталя Кошеленко. Її досвід і знання допоможуть учасникам проєкту освоїти спеціальність електромонтера.

«Тренінги надають нам стимул розвиватися, відповідати сучасним стандартам і організовувати якісний освітній процес.  Зокрема, на базі технічної бази нашого училища учасники проєкту отримуватимуть професійні навички за спеціальністю електромонтера. Готові ділитися досвідом і чекаємо початку навчання», – зазначає пані Наталя.

Нагадаємо, готувати робітничі кадри для запорізьких підприємств за прискореними програмами будуть на базі трьох закладів освіти: Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник», Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти, Запорізького вищого професійного училища моди і стилю. Навчатимуть майбутніх електрогазозварників, токарів, слюсарів-ремонтників, електромонтерів, кравців.

Зареєструватись для участі у навчальних програмах проєкту SkillBoost можна за посиланням:

http://surl.li/uortef

Наші контакти:

Тел. +38 (067) 88-70-315

E-mail: yuliya_ztpp@ukr.net

Довідково

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.