Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель»

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон 2392-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель».

Закон суттєво спрощує процес впровадження енергоефективних заходів в будинках та спорудах та полегшує співпрацю з Фондом енергоефективності.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Енергоефективність — це вимога сьогоднішнього та завтрашнього дня до енергетичної безпеки України. І цей закон закладає фундамент енергонезалежності, а також економічного розвитку нашої держави. Ми всі чітко усвідомлюємо, що після Перемоги на нас чекає масштабна відбудова житлової та соціальної інфраструктури. І ми будемо відбудовувати все краще, ніж було. Замість кожної знищеної будівлі ми побудуємо сучасну, безпечну та енергоефективну будівлю», — наголосив Олексій Чернишов.

Зокрема, Закон передбачає:

  • впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
  • запровадження комплексного підходу до формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
  • можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що знижує фінансове навантаження на співвласників будинків;
  • можливість залучення Фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель;
  • включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації.

Зазначимо, що Закон, розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами, вносить зміни до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності» та деяких інших Законів, які регулюють сферу енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог та найкращого досвіду держав Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що для продовження реалізації Проєкту «Енергоефективність громадських будівель Україні» були укладені грантові угоди, які передбачають отримання грантової допомоги від Європейського інвестиційного банку на суму 5 млн євро. З початком повномасштабної агресії рф, Мінрегіон спільно з ЄІБ проводив постійні комунікації, щоб адаптувати Проєкт до нинішньої ситуації. Наразі домовлено направити 2 млн євро грантових коштів для швидкого відновлення низки закладів охорони здоров’я.