Президент України підписав євроінтеграційний закон щодо контролю за розміщенням на ринку ГМО

Відтепер Україна матиме чіткі правила та процедури для маркування, розміщення на ринку, моніторингу, перевезення, зберігання та утилізації ГМО та ГМ-продукції. Про це повідомляє ВРУ.

Як інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики, ці правила спрямовані на забезпечення безпеки та ефективності ГМО, а також на захист здоров’я людей та навколишнього середовища,.

Закон України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» №3339-IX запроваджує комплексне врегулювання правових та організаційних засад генетично-інженерної діяльності шляхом здійснення держнагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів та обігом ГМ-продукції.

Законом передбачено:

  • Обов’язкове маркування ГМО та ГМ-продукції, що дозволяє споживачам ухвалювати обґрунтовані рішення про те, чи купувати їх чи ні.
  • Моніторинг ГМО та ГМ-продукції, що допомагає виявити будь-які потенційні ризики для здоров’я людей або навколишнього середовища.
  • Перевезення ГМО та ГМ-продукції в безпечних умовах, що запобігає їхньому потраплянню у навколишнє середовище.
  • Зберігання ГМО та ГМ-продукції у безпечних умовах, що запобігає їхньому псування або забрудненню.
  • Утилізація ГМО та ГМ-продукції безпечним способом, що запобігає їхньому потраплянню в навколишнє середовище.

Закон також встановлює санкції за порушення правил та процедур, пов’язаних з ГМО.