Президент ТПП України Геннадій Чижиков представив систему палат на Export Credit Forum 2022

Президент ТПП України Геннадій Чижиков представив систему палат на Export Credit Forum 2022
Президент ТПП України Геннадій Чижиков став спікером Export Credit Forum 2022, присвяченого стратегії розвитку екосистеми фінансових інструментів стимулювання несировинного експорту як частини плану повоєнного економічного відновлення України.  

Захід організували Міністерство економіки України спільно з ПрАТ Експортно-кредитне агентство – ЕКА та Місією Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Під час виступу на форумі, 8 грудня 2022 року, Геннадій Чижиков наголосив, що Україна 100% експортна країна. «Тому нам був необхідний такий механізм як ЕКА. Впевнений, що цей інструмент допоможе нам набагато швидше розвиватися після перемоги у війні», сказав президент ТПП. 

«Місія Торгово-промислової палати України – сприяння експорту! Ми десятиріччями працюємо, щоб втілити гасло «Експорт – це легко!» Зараз складно.  Тривають глобальні зміни бізнес-потоків та формування нових експортних напрямків та шляхів. І ми знову поруч із бізнесом проходимо цю дорогу до міжнародних ринків. Важливо, що держава активно долучається до підтримки експортерів», – сказав Чижиков.  

Він зазначив, що поділяє позицію Міністерства економіки України щодо курсу на збільшення несировинного експорту. 

«У переробці криється додана вартість, нові робочі місця й технологічна модернізація промисловості. А поки нас годує агросектор. Непогано годує.  Про це свідчать і пристойні для воєнних умов обсяги експорту-2022. Зуміти експортувати 50,9 млн тонн агропродукціїі на $21,1 млрд під ракетними обстрілами і попри заблоковані порти – це гідна відповідь бізнесу агресору і умовний нижній поріг амбіцій на 2023». 

У виступі Геннадій Чижиков окреслив ключові тренди експортного року, які визначать діловий характер 2023-го: 
Україна експортує на Захід, через Захід і за його допомогою. Статус кандидата до ЄС дуже полегшує цей процес і надає нам нові інструменти. Бізнес потребує тіснішої координації на двосторонньому рівні. 
Китай більше не головний експортний ринок, а росія – заборонений. При цьому Азійський напрям дуже цікавий українському експортеру. Стоїть завдання у винайденні нового «Шовкового шляху» до країн Азії. 
«Зерновий коридор» пролонговано. Це значний успіх! Однак бізнес більше не розраховує на наш морський експорт, транзит зміщується до болгарських, румунських, європейських портів.  
Сьогодні в Україні абсолютно нова структура експорту, яка надалі змінюється і потребує відповідної інфраструктури.