Представники Запорізької ТПП взяли участь у нараді Комітету Верховної Ради на тему інструментів торгового захисту

Представники Запорізької ТПП взяли участь у нараді Комітету Верховної Ради на тему інструментів торгового захисту

17 червня представники Запорізької торгово-промислової палати – віцепрезидент Андрій Куц і начальник управління сертифікації та декларування Олександр Губа – на запрошення Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку взяли участь у нараді, присвяченій ефективності застосування інструментів торгового захисту в умовах воєнного стану.

Захід відбувся за участі народних депутатів України, представників Міністерства економіки України, членів Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, представників бізнесу, профільних галузевих асоціацій.

Два основні питання зустрічі:

1. Стан застосування інструментів торгового захисту в умовах воєнного стану.

2. Презентація змін до законодавства України про торговельний захист (Проекти Законів України: No11267, No11268, No11269).

У ході заходу відбулось обговорення наявних інструментів та способів торгового захисту вітчизняних товаровиробників, а також проблематики їх застосування, особливо в умовах, що склалися.

У підсумку заходу було наголошено на необхідності наступних рішень:

  • Процедури антидемпінгових, а також інших розслідувань в інтересах українських виробників мають бути максимально спрощені та прискорені.
  • Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі стосовно розгляду звернень українських виробників має збиратись частіше і працювати як годинник.
  • Визначення інтересів українського виробника ключовим пріоритетом.

Також обговорено нові законопроекти щодо торгового захисту.

Міністерство економіки України розробило їх з метою адаптації законодавства України у сфері торговельного захисту до положень права ЄС та його модернізації з урахуванням сучасної міжнародної практики проведення торговельних розслідувань нові законопроекти. Це, зокрема, проекти законів України:

  • про захист від демпінгового імпорту, метою якого є  вдосконалення механізму проведення антидемпінгових розслідувань та застосування антидемпінгових заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту  (реєстр.№ 11267),
  • про захист від субсидованого імпорту, метою якого є вдосконалення механізму проведення антисубсидиційних розслідувань та застосування компенсаційних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту (реєстр.№ 11268),
  • про захисні заходи, метою якого є вдосконалення механізму проведення захисних розслідувань та застосування захисних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту (реєстр.№ 11269).

Вищезазначені законопроекти спрямовані на вдосконалення механізму проведення антидемпінгових, антисубсидиційних  і захисних розслідувань та застосування відповідних заходів за результатами таких розслідувань.

У ході обговорення вищеназваних проектів законів учасники наголосили на необхідності запровадження запропонованих законодавчих змін та озвучили низку пропозицій до проектів. Наразі вищевказані законопроекти перебувають на розгляді у  Комітеті з питань економічного розвитку, який визначено головним з їх опрацювання.