Представники України та Індонезії обговорили лібералізацію двосторонньої торгівлі

Лібералізація торгівлі між Україною та Індонезією, розбудова співробітництва у науково-технічній сфері та на рівні бізнесу, а також участь індонезійської сторони у відновлення нашої країни – ці та інші питання обговорювались під час Четвертого засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва. – Зазначається на сайті Мінекономіки України. Це знаковий захід, адже він є першим засіданням такого рівня, яке відбулось після повномасштабного вторгнення росії до України. 

Співголовами комісії виступили заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка та Генеральний директор Департаменту Америки та Європи Міністерства закордонних справ Республіки Індонезія І Геде Нгураха Сваджая.

В рамках Пленарної сесії сторони обговорили поточну ситуацію в обох країнах. Велику увагу було приділено крокам України у підтримці продовольчої безпеки у світі. 

Уряд України разом із європейськими партнерами робить усе можливе для забезпечення нових логістичних шляхів постачання сільськогосподарської продукції на світовий ринок. Це питання становить великий інтерес для індонезійської сторони, адже лише минулого року Індонезія імпортувала українського зерна майже на 800 млн дол. З огляду на необхідність подолання бар’єрів, що перешкоджають торгівлі між Україною та Індонезією, українська сторона провела презентацію оцінки впливу лібералізації торгівлі між обома країнами. 

«Ми зацікавлені в усуненні усіх перешкод у двосторонній торгівлі між Україною та Індонезією та досягненні максимального рівня лібералізації шляхом укладення Торговельної преференційної угоди між нашими країнами», – наголосив Тарас Качка.

Сторони також обговорили ключові елементи Плану відновлення та розвитку України, проект якого був представлений Прем’єр-міністром України на Міжнародній конференції з питань відновлення України в м. Лугано (Швейцарія). Україна вітатиме участь індонезійського Уряду та бізнесу у відновленні медичної інфраструктури у Чернігівській області.

У ході засідання сторони торкнулись і важливих соціальних питань у контексті необхідності подальшої розбудови співробітництва у науково-технічній та освітянській сферах. 

Також розглянуто питання розширення співробітництва на рівні бізнесу. Так, 3 серпня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться бізнес-форум представників ділових кіл України та Індонезії.

За результатами заходу підписано протокольне рішення, яке містить у собі основні домовленості сторін, досягнуті у рамках засідання.