Представницю України вперше обрано до складу Європейського комітету з соціальних прав

29 березня на 1461-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи вперше обрано представника України до складу Європейського комітету соціальних прав (ЄКСП).  Обрання представника України до складу ЄКСП сприятиме удосконаленню національного законодавства та практики відповідно до європейських стандартів.

Кандидатура представника була запропонована Міністерством соціальної політики відповідно до статті 25 ЄСХ (1961) та статті 3 Протоколу про внесення поправок до ЄСХ  від 1991 року.

Членом ЄКСП стала кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри порівняльного і європейського права навчально-наукового інституту міжнародних відносин Алла Федорова.

ЄКСП є органом Ради Європи, який складається з 15 незалежних членів/членкинь, котрі обираються Комітетом міністрів Ради Європи на 6 років з можливістю ще одного переобрання.

Цей орган здійснює моніторинг виконання Європейської соціальної хартії державами-учасницями Ради Європи. Хартія гарантує широкий спектр соціальних та економічних прав людини, пов’язаних із працевлаштуванням, житлом, охороною здоров’я, освітою, соціальним захистом і добробутом. Україна ратифікувала Хартію (переглянуту) у 2006 р.

ЄКСП контролює дотримання Хартії за допомогою двох механізмів: через розгляд колективних скарг, поданих партнерами та неурядовими організаціями і через національні звіти. Звіти місять рекомендації щодо вдосконалення національної законодавчої бази у сфері соціальних прав, відповідно держави-учасниці Хартії мають вживати заходів, щоб ці рекомендації були виконані. Детальніше – за посиланням.

Нагадаємо, Мінсоцполітики є відповідальним за підготовку національних доповідей та співробітництво з Урядовим комітетом Європейської соціальної хартії Ради Європи.