Практикум для бухгалтерів: готуємося до складання звітності

7 жовтня Запорізька торгово-промислова палата запрошує на практикум: «Підготовка до складання звітності за 9 місяців 2021 року. Огляд «літніх» змін та нововведень з питань ПДВ, податку на прибуток, єдиного податку, оплати праці, бухгалтерського обліку».

У програмі практикуму:

1. Новини законодавства, у т. ч. огляд законів, прийнятих для IT-сфери («Дія Сіті», Закон 1667), зміни у ПКУ (Закон 1539), що передбачають одноразове декларування доходів фізичних осіб з метою їх легалізації та інше.

2. Обзор законодавчих змін та трактовок, необхідних для безпомилкового складання 9-ти місячної звітності:

2.1. Об’єднана звітність ЕСВ + 4ДФ – коментарі до чергових змін форми додатку 4ДФ, нюанси заповнення Додатка 1 при відображенні відпускних, лікарняних за 3 квартал 2021 року. Типові помилки при заповнені об’єднаної звітності, порядок їх виправлення.

2.2. Стислий комплексний огляд «по слідам останніх змін в формі декларації з ПДВ та її додатках». На які нюанси треба звернути увагу, чи треба виправляти «старі помилки» Додатку 5. Механізм повернення надлишково сплаченого ПДВ на розрахунковий рахунок підприємства, у т. ч. при виправлені помилок у декларації. Чи відображати в деклараціях «зайві» ПН та інше.

2.3. Декларація про прибуток та фінансова звітність – типові питання, ситуації, трактовки.

2.4. Єдиний податок «в роз’ясненнях ДФС» – ситуація з застосуванням РРО, сплатою та звітністю по ЕСВ, ведення книг обліку доходів та витрат, первинними документами, поворотною фінансовою  допомогою, інше.

2.5. Огляд інших законодавчих змін, у т .ч. ситуація с поданням звітності по кінцевим бенефіціарам.

3. Тематична добірка «Штрафи та ПКУ». Розміри, порядок застосування «нових» видів штрафів, поняття «наявність умислу».

Глава 11 НКУ, яка регулює це питання, вже давно діє у новій редакції, яка кардинально відрізняється від звичних нам раніше аналогічних норм. Але через «карантин» оставалась на другому плані…

3.1. Штрафи за неподання, несвоєчасне подання декларацій та іншою звітності (у т. ч. 20-ОПП)

3.2. Штрафи за несвоєчасну сплату податків та зборів

3.3. Донарахування при перевірках ДФС

3.4. Штрафні санкції з ПДФО и ЕСВ в різних ситуаціях

3.5. Штрафи при самостійному виправленні помилок

4. Тематичний блок – «Фонд» чи «не Фонд» оплати праці. Виплати фізичним особам з точки зору їх оподаткування.

4.1. На що впливає входить чи ні виплата в ФОП (податки, термін сплати, відображення у звітності)

4.2. Чим регулюється обґрунтування ФОП/не ФОП

4.3. Конкретний перелік найбільш поширених виплат, з коментарями до чого відноситься та як оподатковується: – матеріальна допомога (поворотна/безповоротна); – допомога на лікування; – подарунки робітникам и не робітникам; – путівки; – оплата за навчання; – «утримання» із зарплатні в нестандартних ситуаціях (опосередковане відшкодування шкоди, несанкціонованих витрат з карт, «негосподарського» використання автомобіля, послуг зв’язку та інше)

5. Відповіді на запитання. В першу чергу розглядаються запитання, надіслані заздалегідь на електронну адресу організаторів.

Спікерка: Олена Бондарева, фахівчиня з питань оподаткування, авторка численних публікацій в газетах «Бухгалтерія», «Все про бухгалтерський облік».

Деталі та реєстрація учасників за тел.: (050) 668-62-24, (098) 872-29-62, personal2@cci.zp.ua

Місце проведення: ЗТПП, б. Центральний 4, к. 223, 10.00 – 16.00. Практикум буде проводитися з дотриманням санітарних вимог, які встановлені на час дії карантину. Кількість учасників обмежена.