Відбулося засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТППУ

Представники Запорізької торгово-промислової палати, компаній-експортерів регіону взяли участь у діалозі з банківським сектором та Міністерством інфраструктури України під час розширеного засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України. Засідання Ради в онлайн-форматі відбулось 19 липня.

Члени Ради обговорили виклики, які стоять перед експортерами та підтримку вітчизняного бізнесу в зовнішньоекономічній діяльності.
 

«Підтримка експорту залишається пріоритетом ТПП України. Етап адаптації економіки до воєнних умов триває. Зараз акцент на діалог з практичного вирішення запитів бізнесу, які виникають під час зовнішньоекономічної діяльності. Разом долаємо виклики, які стоять перед експортерами», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Імпортерам нагадали, що кінцеві бенефіціари з РФ чи Республіки Білорусь не можуть бути присутніми в міжнародних комерційних трансакціях українських підприємств. Тому від імпортерів товарів та послуг для перерахування коштів за кордон вимагаються відповідні документи, які доказують зазначене.

Звертаємо увагу, що банки не проводять операції, де країна реєстрації товаровиробника/вантажовідправника або будь-якої іншої сторони по платежу, має відношення до країн та територій: Російська Федерація, Республіка Білорусь, Іран, Куба, Сирія, Північна Корея та ВЕЗ Крим.

Українські виробники занепокоєні зростанням цін на транспортування, зокрема автоперевезення через Польщу подорожчали утричі порівняно з довоєнним періодом, і це серйозний удар по українському експорту.

Представники українських кампаній сподіваються на прискорення уніфікації української залізниці з європейською, відкриття нових пунктів пропуску та спрощення правил щодо закордонних відряджень для спеціалістів призовного віку. Бізнес сподівається, що усі ці заходи сприятимуть розширенню транспортних можливостей і знизять вартість перевезень.

За словами очільника Ради ЗЕД при ТПП України Сергія Свистіля, всі поставлені учасниками засідання питання будуть узагальнені, вивчені й опрацьовані.

Результати обговорення та практичні пропозиції з оптимізації процесу експорту та імпорту товарів учасників розширеного засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України буде викладено у листі на адресу відповідних міністерств та установ.