Підписані договори щодо отримання Україною від ЄС 5 млрд євро

3 жовтня завершено підписання Сторонами Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання нашою державою виняткової макрофінансової (кредитної) допомоги ЄС на суму 5 млрд євро. 

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Від Української Сторони зазначені договори підписав Міністр фінансів України Сергій Марченко та Голова Національного банку України Кирил Шевченко, а від ЄС – Виконавчий Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.

Передбачається, що на основі цих договорів першу частину позики Україна зможе отримати вже у середині жовтня, а наступні дві частини – згодом, до кінця 2022 року.

Отримані у вигляді пільгового довгострокового кредиту ЄС кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних потреб державного бюджету.

«Ми високо цінуємо співпрацю з Європейським Союзом та безумовну і щиру підтримку українського народу в цей важкий період. 5 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС допоможуть підтримати економічну стабільність в державі та значною мірою забезпечити фінансування першочергових бюджетних видатків», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, що 7 вересня 2022 року, Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом запровадження нової (восьмої за ліком) програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро. Згодом Європейський парламент та Рада Європейського Союзу підтримали зазначене рішення.