Онлайн-презентація “Ukraine Facility”: про зміст Плану, закладені реформи та вплив на бізнес

Онлайн-презентація “Ukraine Facility”: про зміст Плану, закладені реформи та вплив на бізнес

Онлайн-презентацію “Ukraine Facility: зміст Плану, закладені реформи та вплив на бізнес” представив заступник міністра економіки України Олексій Соболев 27 березня 2024 року. У заході взяли участь експерти Запорізької ТПП, представники компаній – членів Палати.

План для «Ukraine Facility» – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.

«Мінекономіки тут виступає агентом українського бізнесу. Наше завдання, щоб компанії включились у процес відновлення. Потрібно достатньо якісних проектів, які зможуть засвоїти обсяги, виділені на фінансування малого та середнього бізнесу в Україні», сказав Соболев.

У заході взяли участь представники понад 100 компаній.

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев розповів про пріоритети програми Ukraine Facility та План реалізації, ключові напрямки діяльності з покращення бізнес-клімату та розвитку секторів економіки, а також поділитися механізмом роботи спеціального інвестиційного механізму для залучення додаткового фінансування українськими компаніями.

Геннадій Чижиков, Президент ТПП України, наголосив, що система палат готова допомагати бізнесу у набутті досвіду з підготовки проектів для отримання фінансування.

«За результатами роботи під час конференції Європалати з розширення ЄС, ми бачимо подальше зацікавлення у роботі з Україною. До нас заходять великі міжнародні партнери й донори з програмами підтримки малого й середнього бізнесу. І наш бізнес має відповідати європейським стандартам, щоб отримати цю підтримку», додав Чижиков.

Ukraine Facility:
Уряд разом з ЄС завершують усі необхідні підготовчі етапи до повноцінного запуску програми з макрофінансовї підтримки – Ukraine Facility. Основою для надання бюджетної підтримки в рамках програми є План для Ukraine Facility. Реалізація Плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки.