Набрав чинності наказ Мінфіну про ухвалення митними органами рішень щодо зобов’язуючої інформації

Для практичної реалізації системи ухвалення рішень щодо зобов’язуючої інформації на основі практики ЄС Міністерство фінансів України ухвалило наказ від 23.12.2022 № 455 «Про затвердження Порядку прийняття та оприлюднення рішень щодо зобов’язуючої інформації, розгляду звернення підприємства про продовження строку використання рішення щодо зобов’язуючої інформації, відшкодування коштів за проведення досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів для прийняття митним органом рішень щодо зобов’язуючої інформації та внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України». Про це повідомляє Мінфін.

Наказом затверджено порядок:

  • ухвалення рішень щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів та визначення країни походження товарів, зокрема форми заяв та рішень;
  • продовження терміну використання таких рішень;
  • дослідження (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів для ухвалення митним органом рішень.

Також у зв’язку із запровадженням рішень щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів оновлено порядок роботи митних органів під час вирішення питань класифікації товарів, що переміщують через митний кордон України.

Рішення щодо зобов’язуючої інформації, термін дії яких складає 3 роки (з можливістю подальшого продовження), гарантують бізнесу правову визначеність та незмінність позиції митних органів щодо класифікації товарів або визначення країни походження таких товарів.

Це сприятиме підвищенню рівня прогнозованості та передбачуваності ведення зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі надає можливість бізнесу заздалегідь володіти інформацією про рівень ввізного мита, яким оподатковуватиметься товар при імпорті.

Окрім «нових» товарів, які ще не імпортували до України, підприємство також має право отримати рішення щодо зобов’язуючої інформації щодо товарів, митне оформлення яких вже здійснювалося. Наявність рішення митних органів щодо класифікації товарів не є підставою для відмови в ухваленні рішення щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів. При цьому, після ухвалення рішення щодо зобов’язуючої інформації, воно є обов’язковим для виконання як підприємством, так і митним органом.

Водночас у разі, якщо митний орган скасовує надане ним рішення щодо зобов’язуючої інформації у зв’язку із внесенням змін до законодавства, підприємство може звернутися до митниці та отримати право користуватися таким рішенням ще на термін до 6 місяців. Це дозволить підприємству завершити зовнішньоекономічні операції на тих умовах, що були визначені у скасованому рішенні.