На кордоні України та Румунії запрацював новий пункт пропуску

Від сьогодні на українсько-румунському кордоні працює новий пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус».

Його офіційно відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке під час спільного візиту на українсько-румунський кордон 10 листопада.

«Після 24 лютого західний напрямок став ключовим для України. Тому розширення його пропускної здатності є одним із пріоритетних завдань для нашого Уряду. Розвиток прикордонної інфраструктури дає нам змогу наростити експорт до ЄС, збільшити обсяги допомоги та інтенсивність економічної співпраці з партнерами», — відзначив Денис Шмигаль.

Сторони порушили питання розширення експортних можливостей України. Зокрема домовилися активізувати роботу щодо введення в експлуатацію та відкриття пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні.

Як повідомив Денис Шмигаль, було також узгоджено створення двосторонньої Робочої групи з розвитку транспортної інфраструктури на спільному кордоні. До роботи долучиться Консультативна місія ЄС в Україні. За його словами, це сприятиме залученню фінансування з боку Євросоюзу на наступних етапах.

Прем’єр-міністри України та Румунії також торкнулися підтримки енергетичного сектору нашої держави у зв’язку з ракетними обстрілами та руйнацією російською федерацією української енергосистеми. Зокрема сторони обговорили постачання електрообладнання та посилення роботи в цьому напрямку спільно з Європейською комісією.

Крім того, Денис Шмигаль і Ніколає Чуке говорили про підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України.

Як повідомив Прем’єр-міністр України, «Красноїльськ — Вікову де Сус» став першим з 1998 року пунктом пропуску, збудованим з нуля. За його словами, у майбутньому планується запуск й інших пунктів пропуску на кордоні з Румунією.