Молдова стає надійною магістраллю для українського експорту

Молдова стає надійною магістраллю для українського експорту

Про удосконалення та розвиток надважливих логістичних артерій через Молдову та Румунію йшлося під час двосторонньої зустрічі за участі Палат обох країн, дипломатів, урядовців та бізнесу. Загалом до аудиторії конференції «Україна-Молдова: логістичні питання та нові можливості для співробітництва» приєдналися понал 120 учасників.

«Молдова – важливі ворота для українського експорту на глобальні ринки! Вдячний молдовським партнерам за те, що ви поруч із нами 7 місяців війни. Ми маємо спільну ціль – членство у ЄС. І набуваємо виключного досвіду співпраці у вирішенні усіх інфраструктурних та логістичних задач, які ставить перед нами бізнес!», – сказав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Він також подякував за активну співпрацю з вирішення логістичних запитів бізнесу представникам Міністерства закордонних справ України, Торгової палати Молдови, Міністерства інфрвструктури України, посольства України в Молдові, посольства Молдови в Україні, Комітету сфери автотранспорту та логістики при ТПП України, та представників ділової спільноти з обох сторін.

Український бізнес успішно співпрацює з Молдовою і вбачає можливості для обох країн у подальшій спільній роботі з вирішення низки проблем, які гальмують український експорт у кілометрових чергах на пунктах пропуску.

Це болюче для бізнесу питання – на постійному контролі.

Зокрема, під час конференції заступник міністра інфраструктури М. Найєм наголосив, що вже у жовтні та листопаді планується відкриття нових пунктів пропуску на кордоні України й Молдови.

Також учасники обговорили поглиблення взаємодії між залізницями країн, а молдовська сторона запропонувала активізувати використання потужностей своїх аеропортів для українського бізнесу.

Частину піднятих бізнесом питань буде зібрано й опрацьовано під час наступної зустрічі.