Литва надасть свої логістичні можливості для експорту українських зернових

10 квітня на виконання попередніх двосторонніх домовленостей відбувся візит Міністра сільського господарства Литовської Республіки Кестутіса Навікаса до м. Києва з метою зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.

У складі литовської делегації до Міністерства аграрної політики та продовольства України також завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, Радник Міністра Дайварас Рибаковас, Заступник аташе з питань оборони Посольства Литовської Республіки в Україні Томас Матулявічюс.

Микола Сольський висловив велику вдячність від усього українського народу за всебічну допомогу, яку надає Литовська Республіка з перших днів російської агресії в Україні, зокрема щодо підтримки агропромислового сектору нашої держави.

Основною темою зустрічі українського та литовського міністрів було використання логістичних можливостей Литовської Республіки для експорту українських зернових на традиційні ринки збуту української аграрної продукції в Африці, Азії, Близькому Сході.

Міністр Кестутіса Навікас зазначив, що у даний час транспортне відомство Литви опрацьовує питання відправлення найближчим часом тестового потяга з України об’ємом 2000 тон, що є вочевидь недостатнім, натомість стане першим кроком для реалізації глобального проекту.

За матеріалами: https://minagro.gov.ua/news/ukrayina-rozshirit-eksport-agroprodukciyi-za-spriyannya-uryadu-litvi