Литовський досвід – для запорізьких туристичних компаній

Литовський досвід – для запорізьких туристичних компаній

2-3 вересня представники туристичних компаній, вищих начальних закладів регіону, профільні асоціації та установи Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя взяли участь у вебінарах від литовських експертів. Мова йшла про доцільність і переваги створення кластерів у сфері туризму.

Вебінари організовані спільно з Вільнюською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проекту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації».

Інформацією щодо переваг кластерів, власним практичним досвідом ділилися:

 Артурас Якубавичус, експерт-консультант з управління інноваціями, менеджер проектів Литовського інноваційного центру, професор соціальних наук, Вільнюський технічний університет імені;

Гедріусу Багушинкас, голова Литовського кластеру підприємств аграрної галузі.

На думку експертів, кластери – гарна можливість перш за все для невеликих туристичних компаній. Зокрема, Литва має вдалі приклади об’єднання компаній з різних регіонів країни у сфері медичного туризму – це санаторії, що надають різні види послуг, а разом – створюють широкий спектр пропозицій для своїх клієнтів.

Важливе питання – підготовка професійних кадрів для туристичної галузі. Об’єднуватися з бізнесом і разом розвивати туристичну галузь регіону готові запорізькі навчальні заклади, що взяли активну участь у вебінарі.

Зокрема, професор кафедри туризму і готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету Лариса Безкоровайна зазначила:

«Тема надзвичайно важлива для розвитку туристичної галузі. Дякую за організацію зустрічі, цікаву доповідь і дуже цінну інформацію. Сподіваюся на подальші зустрічі та співпрацю!».