Логістика в торгових відносинах з Республікою Узбекистан під час воєнного стану

Логістика в торгових відносинах з Республікою Узбекистан під час воєнного стану

Експерти Запорізької торгово-промислової палати взяли участь в онлайн-засіданні Ради з питань ЗЕД при ТПП України, яке очолює Сергій Свистіль.

Обговорювались труднощі, пов’язані з розширенням торгівлі з країнами Центральної Азії, зокрема, з Узбекистаном, особливості логістики під час воєнного стану. Розглянуто питання про можливість та доцільність поновлення режиму преференційної торгівлі з Узбекистаном, яка була визначена в рамках Угоди країн СНД від 15.04.1994 р. “Про створення зони вільної торгівлі”.

Адже наразі торгівля з Узбекистаном відчутно скоротилась. Це пов’язано в першу чергу з ускладненням логістичних шляхів через блокування чорноморських портів російською армією.

Для порівняння, товарообіг між Україною та Узбекистаном за 2020 рік збільшився на 30%, навіть попри обмеження, викликані пандемією COVID-19.

Двостороння співпраця між країнами здійснюється за багатьма товарними позиціями: цукор, плодоовочева продукція, горіхи, борошно, велика рогата худоба тощо.

Преференційний режим торгівлі з Узбекистаном підтримують як експерти, так і представники бізнесу.

У панельній дискусії «Проблеми та перспективи двосторонньої співпраці Україна – Узбекистан», зокрема, взяли участь Володимир Райков, перший секретар відділу країн Південно-Східної Азії та Океанії четвертого територіального департаменту Міністерства закордонних справ, Олексій Рожков, директор департаменту економічного співробітництва Міністерства економіки України, Володимир Сторожчук, начальник управління митно-тарифного регулювання департаменту контролю та адміністрування митних платежів Держмитслужби, представники компаній – експортерів.

За підсумками засідання підготовлені рекомендації від ТПП України щодо питання можливості та доцільності поновлення режиму вільної торгівлі України з Узбекистаном.