Кредитна програма для експортерів: надано 63 млн гривень підтримки

За перший місяць співпраці з Експортно-кредитним агентством (ЕКА) у рамках портфельного страхування передекспортного фінансування АБ «УКРГАЗБАНК» видав 9 беззаставних позик для експортерів на загальну суму майже 33 мільйони гривень.

Таким чином, було підтримано експорт на 63 мільйони гривень.

Усі зовнішньоекономічні угоди, виконання яких було прокредитоване у рамках програми, укладені з європейськими контрагентами.

Позики отримали підприємці з Івано-Франківщини, Рівненщини та Одещини, які експортують паперові пакети, дерев’яні вироби, твердопаливні котли, паркетну дошку, комплектуючі для меблів, а також смажене насіння соняшника.

Нагадаємо, нова державна програма портфельного страхування кредитів, яку реалізують банки спільно з Експортно-кредитним агентством, дозволяє страхувати ризики виконання зобов’язань за позикою для виконання зовнішньоекономічного контракту, а поєднання цієї програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить залучати кредитування на пільгових умовах. Крім того, ЕКА може прогарантувати надане експортером відтермінування іноземному контрагенту в розмірі до 85% від суми експортного договору.

Подати заявку на отримання доступного кредиту експортер може за посиланням.

Станом на сьогодні, 15 липня 2022 року, — через портал вже надійшло 129 заявок.

Скористатися програмою наразі можуть клієнти двох державних банків АТ «Ощадбанк» та АБ «УКРГАЗБАНК». Експортно-кредитне агентство працює над розширенням переліку банків-партнерів програми.

Джерело: https://export.gov.ua/news/3974-kreditna_programa_dlia_eksporteriv_nadano_63_mln_griven_pidtrimki