Комітет підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України закликав Єврокомісію продовжити безмитний режим торгівлі з Україною до 2027 року

Комітет підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України закликав Єврокомісію продовжити безмитний режим торгівлі з Україною до 2027 року

9 липня 2024 року відбулось перше засідання комітету підприємців АПК після початку офіційних переговорів про вступ України до ЄС.

Головним питанням стало продовження режиму безмитної торгівлі з ЄС після 2025 року. 

Зараз режим безмитної торгівлі зафіксовано до 5.06.2025 року, потім планується повернення до торгівлі у форматі Зони вільної торгівлі, відповідно до Угоди про асоціацію.

Даний формат передбачає тривалий і кропіткий процес узгодження квот та процедур, які виснажливі й складні для українського бізнесу в умовах війни.

Комітет, за погодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства України розглянув, обговорив та узагальнив пропозиції від бізнесу щодо формування консолідованої позиції для пролонгації режиму безмитної торгівлі з ЄС до 2027 року.

За результатами роботи – учасники засідання підготували та підтримали звернення до ЄК із аргументами на підтримку продовження безмитної торгівлі України та ЄС, як ключового інструменту підтримки стійкості української економіки в умовах російської військової агресії.

Голова Комітету Олег Юхновський подякував за долученість представникам профільних асоціацій, МінАПК та бізнесу.