КМУ схвалив законопроєкт про новий Митний тариф: роз’яснення від Мінекономіки

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який унормовує Митний тариф України з вимогами Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів. Про це повідомляє Мінекономіки.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів. Тепер проєкт Закону буде зареєстрований у Верховній Раді та розглянутий народними депутатами.

«Україна адаптується до міжнародних стандартів класифікації товарів. Це потрібно нам для того, аби нарощувати власний експорт, виходити на нові ринки, посилювати свою конкурентні переваги в світовій торгівлі. Великою перемогою є встановлення нульових мит на українські товари з боку країн ЄС, Канади, Великої Британії та Австралії. Експортери цим успішно користуються, просуваючи свої товари. В той же час український бізнес має потребу в багатьох товарах проміжного імпорту, аби, наприклад, налагодити переробне виробництво. В цьому контексті новий Митний тариф сприятиме пожвавленню взаємовигідної торгівлі та зробить нашу економіку сильнішою», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Чинний Митний тариф України побудовано на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2017 року, а в більшості країн світу вже діє версія 2022 року. Її використовують найбільші торговельні партнери України, зокрема ЄС, Туреччина, Китай, США, Швейцарія.

У зв’язку з цим виникає низка ускладнень, пов’язаних із розбіжностями у товарних кодах під час митного оформлення продукції, що імпортують до України, або під час порівняння митної статистики України та країн-торгових партнерів.

Проект нового Митного тарифу України передбачає:

  • технічну зміну класифікації окремих товарів шляхом об’єднання декількох кодів в один, деталізації одного коду у декілька та переходу окремих видів товарів в інші коди;
  • виключення з системи товарів, які вже не застосовуються в міжнародній торгівлі;
  • введення в обіг нових товарів, які вироблені з використанням сучасних технологій тощо.

Загалом відбудеться понад 350 змін у товарних кодах, переважно щодо товарів сільського господарства, хімічного, лісового секторів, текстилю, кольорових металів, машинобудування, транспорту тощо.

Важливо, що новий Митний тариф не передбачає змін ставок ввізного мита на товари.