Кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування»: підсумки року

Кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування»: підсумки року

22 грудня 2022 року відбулося підсумкове засідання учасників Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ). Представники об’єднання дякують за гостинність керівництву компанії «Укрстандартсертифікація», на базі якої відбулася зустріч!

Директор кластеру ІАМ Запоріжжя Андрій Карпенко нагадав учасникам про головні напрями діяльності, над якими працювали протягом року, разом обговорили стратегію подальших кроків і спільних ініціатив.

Кластер створено за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати, Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України, Національного університету «Запорізька політехніка» та групи запорізьких компаній, у числі яких «Тріада ЛТД Ко», ТОВ «РОЛЛ ГРАНД», ТОВ «ПК КОТЛОМОНТАЖ», ТОВ «Блиск Метал Сервіс ПРО».

Об’єднання у статусі громадської спілки працює вже два роки, майже 10 місяців – в умовах війни.

Основні напрями діяльності-2022:

1. Проєктна діяльність

2. Участь в освітніх, презентаційних заходах

3. Гуманітарні завдання в умовах війни

4. Залучення до спільноти нових учасників, внутрішні і зовнішні комунікації

5. Розробка нових положень для взаємодії

… 24 лютого 2022 року – після повномасштабного військового вторгнення рф на територію України – плани Кластеру, як і всіх українців, країни, зазнали суттєвих змін.

Наприкінці лютого – на початку березня учасники Кластеру значно скоротили масштаби своєї діяльності. Протягом наступних місяців і до серпня бізнес поступово відновив свою діяльність на рівні близько 50% від довоєнного рівня, однак і сьогодні відчувається брак нових замовлень.

Основою діяльності Кластеру у нових непростих умовах стає допомога у вирішенні гуманітарних завдань (організація збору коштів на потреби військових підрозділів, у складі яких служать і представники компаній – учасників Кластеру).

Зосередились на налагодженні міжнародних контактів співпраці, отриманні нових знань і компетенцій, популяризації кластерної діяльності у Запорізькому регіоні та поза його межами.

Зокрема, продовжили працювати над реалізацією проєкту «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що є частиною проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ.

Активно залучали можливості позиціювання на європейських ринках за допомогою онлайн-презентацій, участі в інтерактивних платформах. Зокрема, Запорізький кластер ІАМ  доєднався до Українського кластерного альянсу, об’єднання представлено на Європейській платформі кластерної співпраці.

Також підписано Меморандум про співпрацю із потужним українським громадським об’єднанням “Кластер промислових та крафтових виробників України”.

Кластер продовжує вирішення гуманітарних, соціальних питань, представляє об’єднання на європейських В2В-майданчиках, міжнародних зустрічах. Зокрема, 26 – 28 жовтня 2022 року  директор Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», професор Андрій Карпенко презентував об’єднання під час візиту делегації НУ «Запорізька політехніка» до Азербайджану у рамках  проєкту WORK4CE.

У 2022 році до Кластеру доєдналися нові учасники – компанії «Гранік», «Брайтмедіа», «Укрстандартсертифікація», ТОВ “Агролідер-2013”, ТОВ “ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ ЕНЕРГОПРОМ”.

Працюємо далі, з вірою в скорішу Перемогу і Мир в Україні!