Кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування»: перші підсумки візиту до Чехії

Кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування»: перші підсумки візиту до Чехії

Як ми вже повідомляли, представники Запорізької торгово-промислової палати, члени правління Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» взяли участь у Міжнародній машинобудівній виставці MSV, яка відбулася у м. Брно, Чехія. Також під час ділового візиту до Чехії провели B2B-перемовини з керівниками промислових компаній, регіональної торгово-промислової палати, відвідали промислові підприємства Чехії. Відтак крокуємо до однієї з головних цілей кластерного об’єднання – налагодженню експорту та інтернаціоналізації.

  • Підписано Меморандум про співпрацю кластеру “ІАМ” з INDUSTRY CLUSTER 4.0 – важливим чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній. Також – проведені ділові зустрічі у Регіональній торговій палаті Брно. Сподіваємося на продовження цієї співпраці вже найближчим часом.
  • Запорізька делегація відвідала Технопарк Брно, Індустріальний парк у місті Брно. На території технопарку розташований Вищий Технічний Університет Брно. Це досвід, який прагнемо втілювати у Запоріжжі.
  • Основна тема цьогорічної виставки – «Індустрія 4.0» і цифрова фабрика, тобто цифрова трансформація виробництва як одного з основних напрямів інноваційного процесу. Така тематика дуже близька запорізьким учасникам, адже є одним із основних напрямів розвитку кластеру «ІАМ».
  • Керівник чеського Industry Claster 4.0 Томаш Кубала провів екскурсію на одне з підприємств кластеру  – Astra Motor. Директор GREEN SYSTEM Олександр Сафронкін ділиться враженнями: «Це невелике підприємство, що займається ріжучим інструментом. Дуже вузька спеціалізована ніша, серійного виробництва немає. Втім, підприємство вирішило впровадити у себе діджиталізацію і повністю оцифрувати весь процес. Керівник компанії розповів, як обирали підрядника з впровадження такої системи. Ним стало одне з підприємств кластеру, яке погодилось під їх специфічний проєкт розробити продукт, якого у них раніше не було. При цьому Astra Motor отримали робочу ІТ-систему управління виробництвом, яка дозволила їм зменшити витрати на 30%. Компанія-підрядник – готовий продукт, який вони зможуть продавати на ринку вже у 2-3 рази дорожче». Досвід, який мотивує рухатися далі.

Запорізький регіон на Міжнародному машинобудівному ярмарку представили начальниця управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької торгово-промислової палати Ксенія Нагорна, виконавчий директор Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» Андрій Карпенко, члени правління кластеру – керівники запорізьких компаній Кирило Красносельський (ТОВ «Тріада Лтд Ко»),  Володимир Мисов (ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО»), Олександр Сафронкін (GREEN SYSTEM).

Візит  запорізької делегації організовано в межах програми «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізується як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ*.

Довідково

*Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні – зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності. У 2019 році Європейський Союз в межах ініціативи EU4Business підтримав 4 279 підприємців, які підвищили свій дохід на 406 мільйонів євро, створили 50 799 нових робочих місць, збільшили прибуток на 24,7% і експорт на 5%. Детальніше: www.eu4business.org.ua.