Кластер ІАМ презентовано на Baltic Christmas Cluster Forum

Кластер ІАМ презентовано на Baltic Christmas Cluster Forum
Розширюємо міжнародну впізнаваність запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація - Машинобудування»! 
9 грудня віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій КУЦ взяв участь у Baltic Christmas Cluster Forum і представив міжнародній спільноті діяльність і перші здобутки запорізького бізнес-об’єднання.
Зокрема, цього року завдяки участі у міжнародних програмах підписано перші угоди про співпрацю кластеру «ІАМ»:
1.	Меморандум про співпрацю з INDUSTRY CLUSTER 4.0 –  чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній.
Документ підписано під час візиту до Чехії, який організовано в межах програми «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізується як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ. 

2.	Угода про співпрацю з Литовським автомобільним кластером.

Робота у проекті триває, попереду – багато корисних активностей для розвитку кластерних ініціатив!
Цьогорічний Baltic Christmas Cluster Forum спрямовано на адаптацію до поточних змін і перетворень для досягнення успіху. До уваги учасників  новини кластерної екосистеми Литви і Європи, поточні питання кластерної політики.

Довідково
*Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.
EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні – зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності. У 2019 році Європейський Союз в межах ініціативи EU4Business підтримав 4 279 підприємців, які підвищили свій дохід на 406 мільйонів євро, створили 50 799 нових робочих місць, збільшили прибуток на 24,7% і експорт на 5%. Детальніше: www.eu4business.org.ua