Кластер ІАМ: можливості міжнародної підтримки і нетворкінгу

Кластер ІАМ: можливості міжнародної підтримки і нетворкінгу

16 березня 2023 року, під час робочої зустрічі у Запорізькій торгово-промисловій палаті, учасники Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» познайомились з поточними та майбутніми проєктами грантової підтримки від програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, а також – дізнались більше про зміст і програму масштабного кластерного форуму, що відбудеться 29-30 березня у  м. Кошице, Словаччина.

Про грантові програми

Станіслав Базалєєв, координатор з розвитку технологічних та інженерних індустрій програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” – на запрошення учасника Кластеру, директора ТОВ «ТРІАДА ЛТД» Кирила Красносельського – розповів про основні актуальні програми, спрямовані на підтримку бізнесу, інноваційних виробництв, підтримку торговельних заходів, діяльність організацій розвитку бізнесу. Це програми, у яких  можуть брати участь як окремі представники МСБ, так і організації з розвитку підприємництва (кластери, асоціації тощо).

Компанія «ТРІАДА ЛТД» вже має успішний досвід реалізації проєктів за підтримки  Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. Зокрема, це дослідження в галузі адитивних технологій, 3D-друку.

Запорізький кластер ІАМ теж брав участь у грантових проєктах підтримки, завдяки чому реалізовані освітні, маркетингові заходи, отримана консультаційна підтримка.

Учасники планують і надалі працювати над залученням міжнародної фінансової і технічної допомоги, посилюючи власні можливості для розвитку бізнесу у воєнний час.

Про оновлення у програмах підтримки програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” можна слідкувати на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/usaidcep.ua, а також на CEPgrants | Громадський Простір (prostir.ua)

Кластерний форум у Словаччині

29-30 березня в Кошице, Словаччина пройде великий кластерний форум, присвячений інтеграції українських кластерів та МСП в європейські ланцюги доданої вартості (ЛДВ).

Голова Українського кластерного альянсу, гендиректор АППАУ Олександр Юрчак поділився з учасниками деталями підготовки і значенням цього профільного заходу.

Форум стане можливістю налагодити ділові відносини між Україною та ЄС, а також знайти партнерів для торгівлі та інвестицій.

Подія об’єднає понад 200 представників європейських та українських кластерів і компаній, а також національних і регіональних органів державної влади та організацій підтримки бізнесу зі Словаччини та інших регіонів ЄС, дослідників, представників громадянського суспільства, фінансових посередників, інноваційних агенцій, промислових асоціацій, інвесторів.

Реєстрація відкрита за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfe8DETwoCZO9ysZ23NgoUSjukkEC2vTVl_XNXjhz-N8JY0WQ/viewform

Всі зареєстровані учасники також запрошуються на метчмейкінгову платформу заходу – тут ви зможете знайти європейські кластери, учасників заходу в Кошице, потенційних партнерів:

https://kosice-matchmaking-event-in-framework.b2match.io/

Представники Запорізького кластеру ІАМ теж планують взяти участь у форумі.