Канада тимчасово відкрила доступ до ринку продукції птахівництва для товарів походженням з України

Канада тимчасово відкрила доступ до ринку продукції птахівництва для товарів походженням з України. Про це повідомляє Рада експортерів та інвесторів при МЗС України.

Експорт продуктів птахівництва з України до Канади відбуватиметься в рамках тимчасового скасування Канадою митних зборів та тарифних квот строком на 1 рік, починаючи з 9 червня 2022 року.

Сторонами погоджено, що перші десять товарних партій м’ясних продуктів з України підлягатимуть повній органолептичній перевірці. Акредитація нових підприємств відбуватиметься Канадським агентством перевірки безпеки продуктів харчування дистанційно або під час фізичної перевірки на місці.

З переліком акредитованих українських підприємств, які мають право імпортувати м’ясну продукцію до Канади, можна ознайомитися за цим посиланням.

Промислове птахівництво та молочне скотарство в Канаді входять до так званої системи управління поставками в агропромисловому комплексі та фактично є закритими для суттєвого імпорту.

Система передбачає централізоване визначення рівня імпортних тарифних квот, управління постачаннями на місцевому рівні та встановлення місцевих цін на вироблену продукцію. Тарифні квоти визначає Global Affairs Canada відповідно до торгівельних зобов’язань держави.