Італія сприятиме Україні у післявоєнному відновленні територій

Про долучення Італії до відновлення українських територій заявив Міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Луіджі Ді Майо під час зустрічі з Міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським. Очільники двох відомств співголовують в Україно-Італійській Раді з економічного, промислового і фінансового співробітництва. У пакет допомоги увійдуть зокрема 2 мільйони євро для гуманітарного розмінування на деокупованих територіях. 

Джерело: портал МВС

Під час зустрічі Денис Монастирський підкреслив, що Італія є не лише одним із основних торговельно-економічних партнерів України в Європі, а й щирим другом нашої держави. Він подякував Луїджі Ді Майо за його особисту позицію щодо України, яка була означена виходом з партії «Рух п’яти зірок» через принциповий намір подальшої консолідації зусиль Уряду Італії щодо підтримки України та дотримання єдиної політики ЄС. Міністр внутрішніх справ запросив Італію до участі у проєктах післявоєнного відновлення України.

Зі свого боку Луіджі Ді Майо нагадав, що 2021 рік був рекордний в економічній співпраці між Італією та Україною. Він також припустив, що 2022-й став би ще кращим, якби не війна росії проти України.

«Ми як Міністерство закордонних справ та міжнародної співпраці підписали договір з італійськими міськими радами. Багато італійських великих та малих міст мають підписані меморандуми про співпрацю з українськими містами. Це братерство між містами, яке народилося або до війни, або під час неї. І ми хочемо використати цей канал для того, щоб працювати у напрямі відновлення України. Починаючи від сьогодні, Італія як на найвищому державному рівні, так і на місцевих рівнях зможе приєднатися до проєктів відновлення України. В рамках цього проєкту, ми вирішили надати 2 мільйони євро, які будуть направлені для гуманітарного розмінування», – зазначив очільник МЗС Італії.

Він також уточнив, що частину обладнання для розмінування Італія зможе передати українським рятувальникам найближчим часом.

Окрім того, сторони обговорили прискорення ратифікації підписаної в червні минулого року міжурядової Угоди про українсько-італійське поліцейське співробітництво.