Експорт біометану: українські компанії мають пройти міжнародну сертифікацію ISCC

Україна планує на початку 2023 року впровадити ринок біометану та готується наповнити ним газові мережі. Власники біогазових станцій отримають можливість продавати біометан на внутрішньому ринку, але як природний газ. Про це повідомляє Мінагрополітики.

Диверсифікація джерел енергопостачання та зменшення залежності від імпорту енергоносіїв тепер є загальносвітовим трендом. Одним із таких джерел є виробництво біогазу, сировиною якого є відходи аграрного сектору. Торік було прийнято відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану».

Проте для того, щоб українські компанії змогли експортувати біометан, вони мають пройти міжнародну сертифікацію сталого розвитку та викидів парникових газів – ISCC.

  • Ознайомитися із поняттям ISCC можна тут: ISCC EU 201 System Basics.
  • Прочитати про вимоги щодо простежуваності (враховують вимоги до біогазових та біометанових заводів) можна тут: ISCC EU 203 Traceability and Chain of Custody.
  • Дізнатися про вимоги щодо викидів парникових газів, враховуючи вимоги до біогазових та біометанових заводів, тут: ISCC EU 205 Greenhouse Gas Emissions.