Експерти Запорізької ТПП взяли участь у міжнародній події “Інвестування та ведення бізнесу в Україні”

Експерти Запорізької ТПП взяли участь у міжнародній події “Інвестування та ведення бізнесу в Україні”

2 лютого 2023 експерти Запорізької ТПП взяли участь в онлайн-вебінарі для експертів EEN та кластерних менеджерів “Інвестування та ведення бізнесу в Україні”. Подія організована Консорціумом EEN Україна у тісній співпраці з Європейською Комісією (DG GROW та EISMEA).

Під час заходу надано інформацію щодо поточного стану діяльності МСБ, презентовано можливості партнерів EEN Ukraine  для підтримки компаній різних секторів економіки. Також було презентовано програми розвитку та підтримки бізнесу від державних установ Ukrinvest та Експортно кредитного агентства, а також надано приклади історій успіху залучення інвестицій навіть у період повномасштабної війни.

Ми щиро віримо, що цей захід стане початком промоційної компанії Doing business with Ukraine для сприяння розвитку відносин між національними та європейськими компаніями, а також презентації можливостей національних компаній та інтернаціоналізації бізнесу.

В рамках вебінару спікери розкрили питання інвестування та ведення бізнесу в Україні та продемонстрували, що незважаючи на війну, Україна пропонує цікаві можливості для інвестицій та співпраці в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Захід відкрили Якуб Боратинський, директор DG GROW та Наталія Мартінес Парамо, керівниця відділу, SMP / COSME Pillar, EISMEA.

Яніс Айзсалнієкс, представник Групи підтримки України в DG NEAR, розповів про загальну законодавчу базу (Угода про асоціацію, поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), Угода про оцінку відповідності та прийнятність (АСАА) та статус асоційованого члена) та Програму EU4Business. Разом з ним Мартіна Дісс, представниця Європейської Комісії та DG GROW, розкрила тему SMP та його інструментів для сприяння діловому співробітництву між українським та європейським бізнесом.

Огляд поточної бізнес-ситуації в Україні представив пан Євген Анхель з Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Перший секретар Представництва України при Європейському Союзі Міністерства закордонних справ України Юрій Москвітін розповів про стан справ щодо поточних заходів з розвитку співробітництва з країнами ЄС, а також про поточну діяльність МЗС з підтримки українського бізнесу, включаючи короткий огляд бази даних Назовні.

Консорціум EEN Ukraine презентував свої інструменти та можливості для підтримки бізнесу та інновацій Генеральний менеджер Консорціуму EEN-Україна Олена Фесенко розповіла про матчмейкінг-платформи (EU-Ukraine Solidarity Lanes, Energy Forum and Innovation bridge), які адмініструються консорціумом EEN-Ukraine, направлені на пошук бізнес-партнерів в Україні та закордоном.

Сергій ЦИВКАЧ, виконавчий директор UkraineInvest, представив План відновлення України та огляд інвестиційних перспектив в Україні.

Оксана ОЧЕРЕТЯНА, членкиня “Експортно-кредитного агентства” розповіла про кредитування експортних операцій в умовах війни.

Запрошємо Вас переглянути повний запис вебінару за посиланням: https://eu-ua-solidarity-lanes.seu.b2match.io/page-1931

Нагадаємо, Запорізька торгово-промислова палата є офіційним партнером Enterprise Europe Network Ukraine у Запорізькому регіоні.

Якщо Ваше підприємство хоче вийти зі своїми пропозиціями на ринок ЄС для пошуку інвесторів, ділових партнерів для експорту або імпорту товарів чи послуг, створення спільних підприємств, просування або пошуку інноваційних технологій – ми розмістимо комерційні пропозиції на платформі EEN, де підприємці зі всього світу шукають бізнес-партнерів.

Запрошуємо запорізькі компанії звертатися до управління організаційної роботи і міжнародних відносин Запорізької ТПП!
Наші контакти: (050) 484-11-97, e-mail: oso@cci.zp.ua