Експертки Запорізької ТПП провели консультаційну зустріч для керівників виробничих підприємств щодо пошуку партнерів за кордоном

Експертки Запорізької ТПП провели консультаційну зустріч для керівників виробничих підприємств щодо пошуку партнерів за кордоном

Фахівці Запорізької торгово-промислової палати супроводжують компанії на всіх етапах експорту. Важливе питання для компаній, які тільки починають виходити на зовнішні ринки або прагнуть розширити напрями збуту продукції – пошук клієнтів.

17 квітня 2024 року керівниця управління міжнародних відносин Ксенія Нагорна, провідна експертка з питань ЗЕД Ольга Щолкіна – на правах сертифікованих консультанток з менеджменту СМС – провели консультацію для керівників виробничих підприємств. Тема зустрічі: «Пошук клієнтів за кордоном: типові помилки, вдалі кейси, практика».

Кожен успішний вихід на міжнародні ринки базується на ретельній підготовці.

Експертки нагадали основні кроки компанії для виходу на міжнародні ринки, які передують пошуку партнерів:

  • аналіз потенційних ринків збуту
  • оцінка потенціалу компанії
  • вибір ринку
  • перевірка на відповідність якості послуг/товарів стандартам цільових ринків і вимогам сертифікації
  • досконале вивчення клієнтів
  • оцінка готовності компанії
  • аналіз забезпечення ресурсами (кадровими і фінансовими)
  • робота над репутацією

Серед основних інструментів пошуку партнерів, які аналізувались під час зустрічі: В2В-платформи та бази даних компаній, E-commerce, конгресно-виставкові заходи, торгові місії, міжнародні державні закупівлі, соціальні мережі.

Зокрема, як один із найефективніших кроків експертки виділяють реєстрацію та роботу на В2В-майданчиках. Адже це може бути стратегічним кроком для компаній, спрямованим на розширення клієнтської бази, збільшення продажів та оптимізацію бізнес-процесів.

Тематичні зустрічі відбуваються в межах Проєкту «CMC4Ukraine. Відновлення та розвиток виробничих підприємств», який виконується менеджмент консультантами «Всеукраїнської асоціації консультантів з управління «CMC-Ukraine» за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.