Торгово-промислова палата України та Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України домовились про розширення співпраці в оновленому форматі. У пріоритеті – інвестиції у екологічні бізнес-процеси.
Президент ТПП України Геннадій Чижиков та заступник міністра Ігор Зубович 23 вересня 2025 року підписали угоду про інституційну співпрацю.
«Ми системно й тісно працювали з Міністерством економіки України у програмах та ініціативах з підтримки бізнесу, особливо експортерів. Сьогодні ми домовились про розширення партнерства з реформованим Міністерством економіки, яке тепер відповідає ще й за захист довкілля й розвиток агросфери. Вибудовуємо роботу в новому форматі для формування сприятливої бізнес-екосистеми», – сказав Геннадій Чижиков.
Метою Меморандуму є передусім:
- залучення інвестицій та інноваційних рішень у сфері екології, включно з підтримкою «зелених» проєктів та розвитку відновлюваної енергетики;
- підтримка підприємств у впровадженні екологічних стандартів та сертифікацій, спрямованих на підвищення їхньої конкурентоспроможності як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках;
- поширення екологічної культури та освіти шляхом організації спільних інформаційних кампаній, публічних заходів, тренінгів і семінарів для бізнес-спільноти та громадськості.
- проведення спільних заходів із залученням представників експертного середовища та бізнесу.
- створення і діяльність спільних робочих груп, інших консультаційних та експертних об’єднань, взаємна допомога в організації та проведенні семінарів, конференцій, зустрічей тощо.
«Сьогодні ми робимо важливий крок до того, щоб екологічність стала невід’ємною складовою інвестиційної політики України. Для нас пріоритетом є створення умов, за яких бізнес одночасно отримує економічну вигоду та сприяє збереженню довкілля. Підтримка зелених технологій, розвиток відновлюваної енергетики, впровадження екологічних стандартів та відповідальне використання природних ресурсів – це не лише вимога часу, а й ключ до конкурентоспроможності українських компаній на світових ринках. Співпраця з ТПП України дозволяє нам об’єднати зусилля держави та бізнес-спільноти для побудови сучасної та екологічно безпечної економіки», – наголосив Ігор Зубович.
Підписання стало можливим завдяки співпраці комітету Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України під керівництвом Владислава Антипова та команди Богдана Семененка, директора Департаменту запобігання промисловому забрудненню Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.