«Еко Форум-2021» – відкрито!

«Еко Форум-2021» – відкрито!

Сьогодні у ВЦ «Козак-Палац» відкрито 5-й Міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021». Організатори: Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата, за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України, ЗОСПП(Р) «Потенціал».

Протягом першого дня на майданчиках заходу вже виступили понад 30-ти спікерів, у виставковій залі працюють спеціалізовані виставки «Еко», «Енергозбереження».

Загалом заплановані виступи близько 100-та спікерів.

Під час  пленарної частини, спеціалізованих секцій головною темамою став Європейський зелений курс: можливості та наслідки для України.

У форматах офлайн або онлайн до дискусії приєдналися Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку, тимчасовий офіс Дніпро Таня Байєр, директор Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна Йоханесс Фосвінкель, радниця з питань економіки, енергетики та зміни клімату Посольства Великої Британії в Україні Олена Балбекова, президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» Олександр Рєпкін, провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Олександр Дячук та багато інших.

Питанням моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів буде присвячено засідання Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при Торгово-промисловій палаті України на чолі зі Святославом Куруленком.

Традиційно у програмі «Еко Форуму»: тематичні секції на теми енергоефективності та відновлювальної енергетики; управління водними ресурсами; захисту атмосферного повітря; управління промисловими та побутовими відходами.

Під час заходу будуть оголошені підсумки Всеукраїнського студентського конкурсу проєктів з екологічного менеджменту. Заплановані спеціалізовані секції громадських об’єднань.

Екологічний бізнес

Традиційно активну участь у форумі беруть підприємства Запорізького регіну. Невід’ємна складова заходу – спеціалізовані виставки «Енергозбереження», «Еко Лавка EXPO». У виставковій залі будуть представлені як промислові технології та вироби, так і органічні продукти харчування, речі, що роблять екологічнішим наш побут, бережуть здоров’я та навколишнє середовище. Наприклад, запорізьке підприємство «Полімер» презентує на «Еко Форумі» нову ТМ «TRONA» – інновацію на ринку безфосфатних, екологічно чистих пральних порошків. У числі учасників і партнерів – «Запоріжсклофлюс», «Укрграфіт», Зелений центр МЕТІНВЕСТ, ТМ Green System, ТОВ “ІК “Автоматизація та сучасні технології” – компанія займається будівництвом сонячних станцій, ТОВ «ВТФ «Елегія» – розробники стаціонарних станцій   автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря.