«ЕКО ФОРУМ – 2021» у ВЦ «Козак-Палац»: 5 років разом!

«ЕКО ФОРУМ – 2021» у ВЦ «Козак-Палац»: 5 років разом!

У ВЦ «Козак-Палац» відбувся 5-й Міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021». Захід об’єднав експертів з питань охорони довкілля, представників бізнесу, науки, освіти і всіх небайдужих до питань екології громадян.

Організаторами виступили Запорізька міська рада і Запорізька торгово-промислова палата. Захід підтримали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Комітет підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України, ЗОСПП(Р) «Потенціал».

Протягом трьох днів на 14-ти основних локаціях виступили близько 100-та спікерів з України, а також Великої Британії, Грузії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Чехії. У виставковій залі працювали спеціалізовані виставки «Еко», «Енергозбереження».

Щоденно заходи форуму відвідували близько 600 учасників. До онлайн-трансляцій приєдналися понад 1500 глядачів.

Головна тема форуму – впровадження локальних ініціатив у контексті Європейського зеленого курсу. Адже ця тема об’єднує сьогодні світ, країни і міста.

Про європейський досвід розповіла генеральний консул Німеччини у Донецьку (офіс м. Дніпро) Таня Байєр:

Економіка вашої країни залежить від промисловості та сільського господарства. Тому Україна не може бути в стороні від «Зеленої угоди». Проведення цього екологічного форуму на Сході України, де зосереджено багато промислових майданчиків та сільськогосподарських угідь, демонструє, що Україна буде активно залучатися до цих процесів.

Директор Фонду ім. Генріха Бьоля, бюро Київ-Україна Йоханнес Фосвінкель під час свого виступу акцентував увагу на істотних змінах клімату на планеті:

Тема кліматичних змін є однією з пріоритетних у політиці Європи, особливо Німеччини. Цілі зеленого курсу не тільки в тому, щоб замінити застарілі технології новими. Мета зеленого курсу охопить всі сектори економіки. Це стосується всього суспільства, оскільки змінюється звичний уклад світу. Тому ми в фонді говоримо про соціально-екологічні трансформації. Зелений курс дає великі шанси для України. Такий форум, як цей, дуже важливий, оскільки надає можливість обмінюватися досвідом.

Протягом трьох днів офлайн та онлайн працювали тематичні секції на теми енергоефективності та відновлювальної енергетики; управління водними ресурсами; захисту атмосферного повітря; управління промисловими та побутовими відходами.

Під час заходу оголошені підсумки Всеукраїнського студентського конкурсу проєктів з екологічного менеджменту, міського щорічного конкурсу творчих робіт з ландшафтного дизайну, Днів сталої енергії.

На першому поверсі виставкового центру традиційно працювала виставка. Презентували стенди промислових компаній, організацій-розробників у сфері охорони навколишнього середовища, комунальних підприємств міста, навчальних закладів.

Зокрема, власну продукцію представило запорізьке підприємство, яке розробило і налагодило виробництво безфосфатних порошків. На виставці можна було скуштувати та придбати смачну і корисну продукцію з кизилу, вирощеному у Запорізькій області, іншу корисну органічну продукцію.