Досвід учасників проєкту консультаційної допомоги бізнесу під час війни

Запорізька торгово-промислова палата об’єднує зусилля з колегами з інших регіональних Палат, партнерами, щоб максимально відповідати на запити бізнесу під час війни. Нещодавно спільно з Сумською ТПП завершили проєкт експертних консультацій для підтримки бізнесу, що реалізували за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.

Пошук постачальників, партнерів у країнах ЄС, консультування щодо розміщення на міжнародних бізнес-платформах, маркетплейсах є дуже затребуваними напрямами консультацій для бізнесу від експертів Палати.

Розповідаємо про досвід учасників проєкту

Директор ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Інструментальний центр” Андрій Холодулін (м. Запоріжжя) звернувся до Запорізької ТПП за порадою колеги.

«Наша компанія працює з 2006 року, починали діяльність з поставок вимірювальної техніки для великих промислових підприємств машинобудівної, енергетичної галузей. У мирний час активно брали участь у спеціалізованих виставках, зокрема, у Запорізькому промисловому форумі у ВЦ «Козак-Палац».

Спочатку пандемія, а потім повномасштабне військове вторгнення рф стали викликами, які змусили нас переформатувати діяльність, шукати нові напрями. Відтак розширили асортимент продукції – додали слюсарний, будівельний інструмент, електроприлади, садовий інвентар, надаємо консультації щодо підбору необхідного обладнання.

До експертів Запорізької ТПП ми звернулись за допомогою у пошуку постачальників вимірювальних інструментів у європейських країнах. У відповідь оперативно отримали підготовлений перелік виробників Іспанії, Німеччини, Польщі, Чехії, Швейцарії. Будемо уважно вивчати ці пропозиції і сподіваємось знайти потрібних партнерів.

Також плануємо зареєструватись на Онлайн-платформі запорізького бізнесу PRO_Business.

Дякуємо за допомогу і підтримку. Сьогодні бізнесу дуже важливо вистояти і продовжувати працювати», – розповідає пан Андрій.

Підприємець Роман Чупандін (м. Суми) сьогодні зареєстрований як ФОП, але планує перейти на ТОВ, масштабувавши бізнес. Надає послуги відеоспостереження компаніям з різних регіонів України:

«Виконуємо повний цикл виготовлення проектно-кошторисної документації, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, продаж, обслуговування. Бізнес-діяльність поєдную з науковою роботою – працюю над написанням дисертації, присвяченій ролі МСБ у розвитку економіки країни в умовах трансформації. Уважно вивчаю закордонний досвід, приклади компаній з інших регіонів. Зокрема, минулого року став учасником програми стажування стаді-туру до м. Дніпро.

Стратегічна мета нашої компанії – надання послуг не тільки в Україні, але й вихід на європейські ринки.

Проєкт Запорізької і Сумської ТПП є дуже корисним, всі вебінари цікаві і з точки зору практичних знань для бізнесу, і для наукової діяльності. Також отримав індивідуальну консультацію щодо співпраці з закордонними компаніями, які працюють на території України. Експертами ЗТПП надані рекомендації щодо реєстрації на маркетплейсах, платформі EEN.

Це важлива робота, яку плануємо продовжувати. Загалом співпраця з ТПП надає можливості для нетворкінгу з іншими підприємствами, співпраці з іноземними компаніями. У тому числі додатковим «бонусом» від участі у цьому проєкті є можливість представити свій бізнес аудиторії з інших регіонів».

Дякуємо всім учасникам проєкту! Пишаємось можливістю бути корисними для підтримки компаній, що працюють на українську економіку!

Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.