Доповнено перелік товарів, ввезення та/або переміщення транзитом яких здійснюється без надання забезпечення сплати митних платежів

Постановою від 31 січня 2023 року № 80 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 року №1091. Зокрема, доповнено перелік окремих товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України транзитом здійснюється без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Про це повідомляє Державна митна служба України.

Так, перелік доповнено пунктами:

  1. Містить товари, опис та коди згідно з УКТЗЕД яких визначені пунктами 9.21 та 9.23 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України. Йдеться, зокрема про товари для відновлення та ремонту інфраструктури підприємств, які займаються виробництвом, передачею, розподілом електричної енергії та інші товари. Цей пункт втрачає чинність з 1 травня 2023 року.
  2. Містить товари, опис та коди згідно з УКТЗЕД яких визначені пунктами 9.22 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України. Зокрема, такі товари, які ввозять до України громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної передачі оборонцям.

Постанова набирала чинності 2 лютого 2023 року.