Діалог влади та бізнесу: нові можливості для підприємців в системі Prozorro

Діалог влади та бізнесу: нові можливості для підприємців в системі Prozorro

7 березня представники Запорізької ТПП, компаній – членів Палати взяли участь у черговій зукстрічі платформи «Діалог влади та бізнесу», організованій Запорізькою ОДА. Обговорили можливості для бізнесу, особливості тендерних процедур та нововведення в системі Prozorro.

Загалом участь у зустрічі взяли понад 100 представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

– Завдяки сервісу публічних закупівель не тільки задовольняються потреби замовників у товарах, роботах і послугах, але й зберігається конкуренція на ринку. Цей напрямок стрімко розвивається і на сьогодні не лише закупівлі, а й продажі та оренда державного майна виведені в публічний електронний простір, – зазначила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Матвіїшина.

Представники майданчика E-Tender розповіли про переваги та можливості цього сервісу  для бізнесу.

– За 2024 рік за 8 найбільш популярними категоріями було оголошено закупівель на 912 млрд грн. Середня конкуренція на торгах по всій Україні становила 2 – 2,3 учасника на одну закупівлю. Але все залежить від категорії. При закупівлі палива в торгах в середньому беруть участь 3,5 учасника, в будівництві – 1,5 учасника. В Запорізькій області ринок по 8 найбільш популярним категоріям складав близько 17 млрд грн,  і конкуренція є меншою, ніж в цілому по Україні – до 2 учасників, – повідомив Ігор Архипенко, комерційний директор напрямку державних закупівель майданчику E-Tender. 

Спікер розповів про державні програми та програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу, закупівлі по яких обов’язково мають пройти через систему Prozorro. Це Нова українська школа (НУШ), послуги з харчування учнів молодшої школи, постачання обладнання для шкільного предмета «Захист України» та інші.

Від початку повномасштабного вторгнення в систему Prozorro внесено близько 30 змін. Зокрема, були впроваджені 2 нові процедури, якими наразі користуються і бізнес, і держава: відкриті торги з особливостями та запит ціни пропозиції.

– Процедура «Відкриті торги з особливостями» закривається за 15-20 днів залежно від предмета закупівлі. Вона призначена для закупівель робіт, послуг та деяких товарів. Серед переваг – можливість оскаржити рішення замовника. За участь в процедурі передбачена плата. Процедура «Запит ціни пропозиції» призначена для закупівлі товарів. Учасники торгів не платять за участь. Плата утримується тільки після підписання контракту, – зауважив Ігор Архипенко.

Керівник напрямку земельних аукціонів майданчика E-Tender Юрій Шпак розповів про перспективи ринку землі на платформі «Прозорро.Продажі» для бізнесу. А заступниця генерального директора ТОВ «Державний земельний банк» Тетяна Щербань – про реалізацію проєкту «Земельний банк».

Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує свою роботу. Інформацію про час та тему наступної зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та Запорізької ОДА, на сайті Запорізької ТПП.

За матеріалами сайту Запорізької ОДА.